Loading... (0%)

Näitus Lihula raamatukogus: “August Sang ja Kersti Merilaas 100”

07 July 2015

Juulikuus on Lihula raamatukogus väljas rändnäitus “August Sang ja Kersti Merilaas 100”, mis kajastab poeetidest abielupaari elu ja loomingut. Näitus tuli Tallinna Keskraamatukogust ja läheb augustis edasi Kiili raamatukokku.

Armastatud luuletajad

04022015047Kersti Merilaas ja August Sang kuulusid Arbujate kirjandusrühmitusse, nad olid armastatud luuletajad ja viljakad tõlkijad. August Sanga puhul rõhutatakse tema olulisust eesti tõlkeluule arendajana, teda peeti koos Betti Alveriga selle aja Eesti parimateks luule tõlkijateks. Kersti Merilaasi iseloomustab eelkõige tema luule laulvus, mistõttu on ta loomingut väga palju viisistatud  näiteks Põhjarannikut teab iga eestlane.

Ajastumärgiline loometee

Sõjas hävis nende Tartu kodu koos pooleli olnud töödega. Sellele järgnes peavarju otsimine Pärnust sugulaste juurest; Pärnu kultuurielus osalemine; arbujatena Kirjanike Liidust väljaheitmine; elu pidevas Siberisse saatmise hirmus jne. See kõik jättis oma jälje nii tervisele kui ka loomingusse.

Kersti Merilaasi ja August Sanga 100. sünniaastapäeva üritusi korraldasid 2013. aastal Tartus ajakirjad Keel ja Kirjandus ja Looming ning Tartu Ülikooli raamatukogu. Samal aastal koostas Kristina Pai näituse August Sang ja Kersti Merilaas 100″. Näituse kujundas Marika Tang.

Lihula raamatukogu on avatud T, K, N ja R  9.30-17.30 ning L 10-15.
Pühapäeval ja esmaspäeval on raamatukogu suletud.

Admin - post author

No other information about this author.