Loading... (0%)

Täna avatud Lihula lilltikandi näitusel on väljas üle 140 eksponaadi

05 August 2015

20150805_134222Lihula kultuuri- ja spordipäevad algavad homme ning kestavad pühapäevani, kuid Lihula mõisa üles pandud lilltikandi näitust saab külastada juba alates tänasest.

Sel aastal on Lihula Lilltikandi Seltsi poolt kokku pandud näitusel väljas rohkem kui 140 eksponaati, mis on jagatud erinevate ruumide ja teemade kaupa: tikitud tekid, tikitud padjad, linnud-loomad tekkidel ja muud tikitud tööd. „Kuna Käsitöö Liidu aasta teemaks on loomast loodud ja kuna me ikka peame nendega sammu, oleme sellest lähtunud,” ütles üks korraldajatest Ilme Figol.
Ka nädalavahetusel peetava lilltikandi festivali seminari kavas on see teema täiesti olemas. Nii esineb Eda Aavik ettekandega “Linnud-loomad tekkidel”.

Üle-eestilise konkursi võidutöö toodi Lihulasse

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu 2015. aasta teema “Loomast loodud” raames toimus samanimeline konkurss, mille hüüdlauseks oli “Iidne materjal – uudsed lahendused”. Konkursi eesmärgiks on väärtustada iidsetest aegadest kasutusel olnud loomse päritoluga materjale.
“Üks selle konkursi kolmest võidutööst, Külliki Nõu tehtud tumba, on tänasest pühapäevani Lihula muuseumis külastajatele vaatamiseks,” ütles muuseumis töötav Maarja Jõevee.

Lihula mõisas on avatud tervelt viis näitust

Lisaks lilltikandi näitusele on mõisas avatud ka muuseumi püsiekspositsioon, Madli Roosiorg-Kirchoffi graafika näitus, väljapanek “Kelmikas aluspesu – ajalugu ja tänapäev”, ehete näitus ning keraamika näitus-müük.

Lihula muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10-18.
Muuseumi külastamise pilet on 2 eurot, sooduspilet 1 euro.

Lihula mõisas asub ka turismiinfopunkt ja kohvik.

 

Lisainfo:
Lihula lillkirja festivali kava
Lihula kultuuri- ja spordipäevade kava

20150805_134304

20150805_142936

Admin - post author

No other information about this author.