Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldas taas jalgpallilaagri

05 August 2015

Juba kaheksandat aastat korraldab Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi oma noormängijatele suvise jalgpallilaagri. Nüüdseks on jalgpallilaagreid toimunud juba tegelikult üle kümne, sest viimastel suvedel on laagreid toimunud mitu, erinevatele vanuserühmadele ja laagreid on korraldatud ka talvel. Meie klubi noormängijad on laagerdanud Üdrumal, Paatsalus, Tuksis, Kuressaares, Paides, Virtsus.

Igal laagril oma eesmärk

Kui esimesed aastad tundsid lapsed laagrites eelkõige teineteisest rõõmu ja laagri eesmärk oli mäng ja lust, siis nüüd on eesmärgid muutunud. Kindlalt on alles jäänud rõõm teineteisest, üksteisesse hea suhtumine. Muidu lihtsalt meeskondliku spordiala ei harrasta. Kuid laagrite mõte ja läbiviimise eesmärk on siiski veidi muutunud. Kuna tegemist on eranditult Eesti noorte meistrivõistlustel mängivate noortega, siis on selge ka see, et laagris peame suutma läbi viia püstitatud eesmärgid, parandamaks oma mänguoskusi. Läbi mängu ja rõõmu, samas ka eesmärgistatud nõudmiste, on seda kõige parem teha ja lapseni on nõudmisi ja ühtlasi ka tema kohustusi paremini viia.

Puzzletükid, mis moodustavad meeskonna

Töö on stressivaba, seda nii treenerite, kui ka jalgpallurite poolt. Muidugi on laagrite üldine töö ja eesmärk erinev ka juhul, kui on tegemist tütarlaste, nooremate poiste, vanemate poiste laagriga. Lapse tundma õppimine toimub suuresti jalgpallilaagris. See on aga treenerile väga oluline, sest lapsed on heas mõttes nagu puzzletükid, mis võistkonnaks kokku tuleb panna. Igale iseloomule leidub väljakul oma koht ja selle üles leidmine on suur töö ja lapse sisse vaatamaine. Lastega tegelevad laagris klubi jalgpallitreener, aastaid on aidanud laagrit läbi viia õpetajad, lapsevanemad ja klubi enda vanemate gruppide jalgpallurid. Viimastel aastatel näiteks Tallinna Ülikooli noorsootöö III kursuse tudeng Anni Ratas.

Teineteise mõistmine ja usaldus

Klubi suurim eesmärk on aga, et lapsel oleks vaheldus, ta saaks koos sõpradega tegeleda oma meelisharrastusega ja läbi selle kasvaks teineteise mõistmine ja usaldus. Käesoleval aastal osales Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi Virtsus toimunud laagris 25 noort jalgpallurit. Lapsi oli koguni neljast koolist: Lihula gümnaasium, Virtsu kool, Metsküla algool, Lõpe põhikool. Mitte kunagi varem pole meie laagris nii palju lapsi olnud. Juba sellest lähtudes saame väita, et see on kogukonnale ja laste peredele oluline.
Kahtlemata on see ka klubi jaoks väga oluline üritus. Paljude teiste Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi poolt korraldatavate ürituste kõrval on suvine lastelaager üks olulisimaid ja tähtsamaid ettevõtmisi. Meie klubi on aktiivne ja pakub erinevate ürituste najal lastele mitte ainult võistlussporti.

Kindlasti on see ka suur vastutus ja me püüame alati anda endast parima.

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa JK treener

Foto: Siive Knäzeva

Admin - post author

No other information about this author.