Loading... (0%)

Läänemaa suurpered pidasid selle aasta suvepäevi Lihula mõisamäel ja Kinski külaplatsil

05 August 2015

2 Läänemaa Suurperede Liidu sisukad suvepäevad leidsid aset juuli neljandal nädalavahetusel Lihula mõisamäel ja Kinksi külaplatsil. Pidulik avamine tõeliselt suure tordisöömisega ja lõunase supisöömisega teenis laste suure rõõmu igati ära.

Osalevad pered jaotusid kahte suurde gruppi ja said teadmisi ajaloost mõisamäel linnuse ringkäigul giidi Astrid Nikkeli juhendamisel, giidituurid jätkusid Lihula mõisas, kus avanes võimalus tasuta giidiga ringkäigule kahele grupile ja saime aimu kuulsust kogunud väljapanekust “Naiste pesu läbi aegade”.

Muljetavaldav Lihula mõis

Muljet avaldas ka mõis ise, kus on sõbralikult jagatud kaunid ruumid mitme toimeka organisatsiooni vahel. Kasutust leiab ka Lihula aktiivsete inimeste vaba aeg, kui saadakse mõisas kokku ja tehakse ühiselt kaunist käsitööd ning jagatakse rõõme ja muresid. See, et Lihulas on väga palju sõbralikke inimesi, kes leiavad kodu kõrvalt aega ka ühiskonda panustada, ei vaja enam kinnitust.

Kooli staadionil oli noortele palju erinevaid sportmänge, laulmisvõistlus ja ühine suur jäätisesöömine. Lapsevanemad said kokku ümarlauas, kus arutati erinevaid lahendusi vajavaid küsimusi Läänemaa Suurperede Liidu toimetamistest ja edasistest plaanidest ning üritustest, et pakkuda ikka ja jälle lastele rõõmu ning arenemisvõimalusi.

Kinksi külaplats kui meeldiv üllatus

Õhtuks liiguti edasi Kinksi külaplatsile, kus meid ootas puhas ja hooldatud looduskaunis puhkekeskus, tiigi, sauna, lõkkeplatsi, puude, grillimismajakese ja suure mänguplatsiga igas vanuses lastele. Tõeliselt ilus on näha, et külakultuur Eestis hakkab taas au sisse tõusma, hoitakse oma kodukanti ja tehakse seda ühiste jõududega korda. Inimesed olid väga meeldivalt üllatunud, sest nii ilusat puhkekohta ei osanud me loota.

Koheselt hakkas täituma väikelaste mängurong, kriuksus suur külakiik, lauldi, grilliti, saun pandi küdema. Laste lemmikatraktsioon oli pikkade köite otsas jooksukarusell, see liikus veel kella ühe ajal öösel. Ilus karuskulptuur kiigeplatsil kaunistas seda kohta ja andis öövalguses ürgse tunde.

Õhtu jätkus rõõmsate teatraalsete etteastetega, kus iga pere sai esitada kas laulu, mis teeks kindlasti silmad ette paljudele superstaari saate osalejatele, mängida akordioni, lugeda luuletusi, jutustada muinasjutte või kutsuda kõiki suurele kükitamistantsule, mis õhtuhämaruses kehad soojaks küttis.

Telkimisplatile saabus vaikus alles kella kahest öösel, kui kõik saunalised olid võidu tiiki hüpanud ja seltskonnalaulud ära laulnud.

Tegevusterohke teine päev

Virgutav hommikuvõimlemine äratas ka suurimad unimütsid, sest toimekas päev vajas osavõtjaid. Külluslikust hommikusöögilauast sai peagi suur meisterdamise töötuba, kus õpetust erinevatest käsitöötehnikatest jagas Elve Mikkus. Selle tulemusena on nii mõnelgi noorel nüüd kaunid kingid omastkäest võtta. Lapsi rõõmustas tantsutuba ja joonistamisring, millest tegime kauni ühisnäituse.

1Kõikide osalejate rõõmuks saabus meile ka ootamatu neljajalgne külaline – hobune, kes sõidutas kõiki soovijaid ja oli ka mitmekordseid sõitjaid, kuigi nende kokkupuude hobustega oli siiani piirdunud vaid raamatutest hobuste piltide nägemisega. Loom oli väga ilus ja tasakaaluka iseloomuga, igati tore ja peresõbralik.

Kõikide perede vahel, kes suvepäevadest täies mahus osa võtsid jagati igale perele kingitusi, Smokie kontserdi piletid, mis peagi Haapsallu tuleb, Viru Folgi mitmepäevapääsmeid, ehteid, kosmeetikat ja veel nipet-näpet. Lastele pakiti kaasa kartulikrõpse ja kõik julged ja osavad said šokolaadimedali. Pidulik suvepäevade lõpetamine sobis igati suure tordiga, kohvi ja mahlade ja limonaadidega.

Tänusõnad suure südamega sponsoritele

Siinkohal soovime tänada meie suure südamega sponsoreid, tänu kellele sai see tore mitmepäevane üritus teoks ja kõiki, kes lapsi ja peresid väärtustasid, ning meile kinke jagasid: A Le Coq, Balsnack, Smokie kontserdi korraldaja, Viru Folk, Kinksi küla, Coca-Cola, Põltsamaa Felix, Ursus, Sirowa, Loreal, Preemia Jäätised, Maxima, Rannarootsi Lihatööstus, Maag, Ibero, Expressions, Avoni tooteesindajad, Lihula mõis ja giid Maarja Jõevee, MTÜ Kinksi külaplats ja selle edandajad, ning Oberschneiderile.

Regina Bachaus ja Anneli Erstu
MTÜ Läänemaa Suurperede Liit

Admin - post author

No other information about this author.