Loading... (0%)

Laupäevasel Lihula valla kohvikutepäeval sõidab kohvikubuss

27 July 2016

Juba sel laupäeval, 30. juulil toimub Lihula ajaloo esimene KOHVIKUTE PÄEV, kus oma uksed avavad 13 ühepäevakohvikut. Lihula valla kohvikutepäeva organiseerimises lööb kaasa sadakond inimesi üle kogu Lihula valla ning lisaks ka siit-sealt Eestimaa nurgast.

Oma suursündmuse planeerimisel oleme jõudnud sinnamaani, et jäänud on veel vaid viimased pingutused enne suurt kokkamist. Eile nägid päevavalgust Paula Marit Leiumaa poolt kujundatud ning Pajo trükikojas valminud kohvikute kaardid.

Kui ma mõned kuud tagasi selle palvega Paula poole pöördusin, ei oleks ma eales uskunud, et ta suudab minu visiooni nii ilusti ellu viia. See, kuidas ta suutis ära lahendada valla ja linna kohvikute kaardid on minu meelest vägagi kiiduväärt ning näitab tema oskuste taset.

“Iga uus projekt on põnev väljakutse! Kõige huvitavam on algus: tuleb alustada sellest, et teed kindlaks, mis stiilis kogu kupatus võiks olla ja seejärel hakkad vaikselt kõik selle ümber üles ehitama. Õnneks saadeti mulle head pildid, mis kõik kasutusse läksid. Kusjuures kaardi visualiseerimine oli kogu selle tegevuse juures kõige põnevam töö,” ütles Paula Marit.

Samuti lähevad kiidusõnad Pajo trükikojale, kelle trükiste hinna ja kvaliteedi suhe on enam kui paigas! Töö oli kiire, korrektne ja korralik.

Kohvikute buss

Lihula valla kohvikutepäeva eristab teistest sama tüüpi üritustest see, et tegemist on ülevallalise üritusega. Kaasa löövad mitte ainult linna vaid ka külade elanikud – kohvikud on tulemas Keemule, Tuudile, Kirikukülla aga ka Kirbla.

Arvestades meie valla suurust, on vahemaad arvestatavad ning üritust planeerides oli selge, et kaugematesse kohtadesse ei pruugi inimesed jõuda. Meeskonnaga koos panime pead tööle ning mõtlesime välja idee panna sõitma kohvikubuss. Pöördusime palvega AS L&L-i poole ning meie suurimaks rõõmuks olid nad koheselt nõus!

Niisiis ongi 30. juulil kõigil soovijatel võimalus sõita tasuta ka kaugematesse kohvikutesse.

19-kohaline buss teeb kokku kolm sõiduringi marsruudil Lihula bussijaam – Tuudi vana koolimaja – Keemu sadam – Kirikuküla – Kirbla kirik – Lihula bussijaam. Kohvikubuss väljub Lihula bussijaamast kell 13.00; 14.30 ja 16.30.

Kohvikute pidajad panevad külalistele südamele, et viimase bussiga kohvikutesse tulles võiksite läbi mõelda kellega ja kuidas Te ürituse lõpus koju saate.

KOHVIKUTEPÄEVA PLAKAT

 

Kristina Kukk
Lihula valla kohvikutepäeva koordineerija
+372 5802 4630
cristina.kukk@gmail.com

 

Pildid: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.