Loading... (0%)

Lihula valla kohvikutepäev on hoo sisse saanud

22 June 2016

Lihula valla kohvikutepäev, mis toimub 30. juulil, on vaikselt tuure kogumas 22 päeva jooksul on samanimelist Facebooki lehte jälgimas juba 234 inimest üle kogu Eesti.

Tänaseks oleme veebilehe kaudu tutvustanud kaheksat kohvikut, millest viis on küla- ning kolm linnakohvikut. Peagi on lisandumas veel kuue kohviku tutvustus.

Valminud on Keemu Heinakunstikohviku lugu, kus räägitakse Matsalu rahva eelmise aasta hitist: heinast tehtud kogest ning lisaks kutsutakse külalisi ka sel aastal oma kätega heinaskulptuure meisterdama.

Tutvustatud sai ka Kirbla ja Vanamõisa külarahva Ajarännukohvik, kus on lausa omaette programm: toimub tänapäeva moodsa lüpsitehnoloogia tutvustus robotlaudas aga ka ajaloorännak Mati Mandeliga.

Tuudi Sillerdava Saiakese loost saame teada, et sealse küla tragid kondiitrid pakuvad külalistele nii koduhõngulisi kooke nagu Napoleon kui ka peenemaid küpsetisi nagu makroonid.

Kirikukülas avab oma uksed Aru ja Tooma talude kohvik, kus pakutakse kõikse paremat mida Maa ja Meri on andnud ja perenaiste käed maitsvaks muudavad.

Lihula linnakohvikutest oleme seni tutvust teinud vana Ambulatooriumi maja tagahoovis avatava Palatiga, kus nime kohaselt ei puudu muusika- ega ka hingeteraapiad ning loomulikult igati tasakaalustatud söögid ja joogid.

Antiigikohvikus on võimalik oma vanu ja väärt esemeid kohvi vastu välja vahetada ning poe omaniku abikaasalt luba saades külastada antiigiäri tagahoovis asuvat kodumajutust Hostel Kontorit.

Täna tutvustati kõigile huvilistele kohvikut Kirjuliisu, kus samanimelise käsitööringi toimekad naisterahvad pakuvad lisaks rahvuslikele toitudele ka võimalust õppida paelapunumist ning laulda laule vanadest laulikutest.

Siiani on neid kaheksat postitust lugenud kokku juba üle 7300 inimese, kuid me ei piirdu sellega, sest tulemas on veel kuue põneva kohviku lood, millede seas nii Lihula Rahvakunstiseltsi, Aia, Büttneri, Suitsukala ning KuMa kohvikud, aga ka hiljuti meeskonnaga liitunud Kaisa Tiirmaa Marta Õunaaed.

Et infoga kursis olla, tasub kindlasti jälgida Lihula valla kohvikutepäeva Facebooki lehte, kus üsna pea algab ka Kohvikute mäng.

Kohtumiseni Lihula valla kohvikutepäeval 30. juulil!


Korraldusmeeskonna nimel
Kristina Kukk

Lisainfo: Lihula valla kohvikutepäeva korraldamises lööb kaasa sadakond inimest

Admin - post author

No other information about this author.