Loading... (0%)

In Memoriam: Hella von Hoyningen-Huene

23 September 2015

HELLA VON HOYNINGEN-HUENE 
06.10.1925-18.09.2015

Matsalu ja naaberkülade rahvas mälestab vaikses tänus Matsalu kunagiste mõisnike järeltulijat, proua Hella von Hoyningen-Huenet.

Tõeline Eesti patrioot

Olles ise sündinud ja elanud kogu elu Saksamaal Stuttgardis, teadis ta Eestist ja Matsalust vaid vanaema kirjade põhjal. Küllap pidid nood puudutama neiu hingekeeli ja andma oskuse ise jagada vanaema mälestusi nii eredalt, et teda kutsuti Saksamaa sõprade seas Matsalu Hellaks. Pärast Eesti taasiseseisvumist võttis ta pea 70 aasta vanusena ette reisi esiisade maale. Hea suhtleja ja loodustundjana võitis  kiiresti uusi tuttavaid,  kes teda ikka ja jälle tagasi ootasid.
Hella von Hoyningen-Huene sai tõeliseks Eesti patrioodiks, kes pidas väga oluliseks Matsalu ja kogu Eesti tutvustamist Saksamaal, nagu toetas ka kohalike elanike reise sinna ning Matsalu rahvusparki tutvustava esitlusprogrammi tõlkimist saksa keelde.

Järgis oma südame kutset

Jääme meenutama temaga koos toimunud meeleolukaid väljasõite, Eesti Vabariigi aastapäevadel esitatud sõnaraamatu abil omakoostatud eestikeelseid kõnesid, mõtte- ja tundeerksust ning siirast huvi looduse ja inimeste käekäigu vastu…
Proua Hellalt oli õppida põhjalikkust ja visadust – kuidas ta kõrges eas üksinda, järgides oma südame kutset, võttis pea igal aastal ette reisi Stuttgardist Matsallu. Lihtsalt selleks, et vaadata noid tema jaoks nii erilisi Eestimaa pilvi, kuulata linde ja tuult, olla oma unistuste lemmikkohas – Keemu rannal. Viimati oli Hella Matsalu-mail käimas oma 86nda sünnipäeva aegu.

Keemul jäävad Hellat meenutama kaks noort õunapuud ja pink vaatega päikeseloojangusse.

Matsalu kogukond
Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.