Loading... (0%)

Ristiku korrusmaja lammutamisest valmis 100 sekundit kestev time-lapse video

25 January 2016

Ristiku 18 korrusmaja lammutamise protsessist, mida oli võimalik üle veebi reaalajas jälgida, valmis time-lapse video, mis koosneb 2500 kaadrist.

“ProDigi sidemast oli lammutustööde salvestamise seisukohast kaamerale ideaalne asukoht: kõrge, piisavas kauguses ja andmeside lähedal”, selgitas ProDigi juhatuse liige Markko Salm, “kõik see võimaldas töö kiirelt teostada ja algselt kohalikuks tarbimiseks loodud infokanal jõudis üle ootuste suure auditooriumini.”
OÜ ProDigi paigaldatud kaamera vahendusel jälgiti tööde edenemise protsessi 6529 korda, erinevaid vaatajaid oli üle tuhande.

Peaaegu 70 000 fotot

Salvestamise perioodil kogunes umbes 69 000 pilti, mille hulgast valis video autor Heini Heinlaid välja 2500, mis 100 sekundi jooksul ekraanil jooksevad.  Seega on tegemist klipiga, mille ühes sekundis on 25 kaadrit. “Eemaldada tuli kõik öökaadrid ja puhkepäevad, mil lammutustööd ei toimunud,” kommenteeris Heini Heinlaid, kellel on hea meel, et sellest majast on nüüd lõpuks ajalugu saanud.

Mõlemad korrusmajad on lammutatud

Lihula vald esitas 2015. aastal ohtlike hoonete lammutamiseks mõeldud KredExi taotlusvooru kaks projekti, mille tulemusel eraldati vallale toetus summas 20 328 eurot, mis moodustas 70% lammutamiseks vajaminevast 29 040 eurost.

“Protsess oli avalikkuse teravdatud tähelepanu all ja kulges töövõtja kiituseks viperusteta. See salvestus on omamoodi demokraatia verstapost, mis annab kõrvaltvaatajale aimu vallas tehtavast,” ütles Lihula valla majandusnõunik Rein Kruusmaa, “naljaga pooleks võiks mõelda, et peaksime paigaldama veebikaamerad ka lumetõrjetraktoritele. Saaksime 100 sekundiga teed puhtaks.“ 

Praeguseks on mõlemad kõnealused projektid, nii Lihula kui Kirbla korrusmaja lammutustööd, edukalt lõpetatud. Reaalselt kulus Ristiku 18 maja lammutamiseks umbes kuu aega.


Lisainfo: Ristiku 18 lammutamise protsessi saab veebi vahendusel jälgida

Fotod: Erakogu, Olev Mihkelmaa, ProDigi kaamera

Admin - post author

No other information about this author.