Loading... (0%)

Heini Heinlaid alustas täna tööd ERRi Tartu operaatorina

10 February 2016

Lihula Gümnaasiumi vilistlane, Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni eriala teise kursuse üliõpilane Heini Heinlaid kandideeris Tartu ERRi operaatori ametikohale ning osutus valituks. Täna, 10. veebruaril oli Heinil juba esimene tööpäev.

Heini Heinlaid. Foto: erakogu

“See kaameratöö on minu arvates äge, tahtmine ja huvi suur, sest ega muidu ei tegeleks sellega vabal ajal nõnda palju. Samuti köidab mind ühiskonnas toimuv, mistõttu on tööl eriti huvitav,” kommenteeris Heini Heinlaid, kes sai filmipisiku juba Lihula kunstikoolis käies ning on sellest ajast peale mitmete videoklippide sünni taga.

“Huvitav töö ja meeldiv meeskond. Esialgu filmin koos teise operaatoriga, et omandada filmimise spetsiifilised põhimõtted, kuid üsna pea toimetan juba iseseisvalt,” ütles Heini ning lisas, et Lihulas toimuv on talle jätkuvalt südamelähedane ning seepärast proovib ta võimaluste piires oma teadmiste ja oskustega kogukonna tegemistele kaasa aidata.

Heini seniste tööde ja tegemiste hulk on esinduslik ning mitmekülgne. Nii on ta olnud Lihula koolilehe Tikker peatoimetaja ja küljendaja, Lihula Eurovisiooni üks kolmest peakorraldajast ning paljude filmilõikude autor.

Lisaks kuulub Heini HKTV otseülekandeid tegeva tiimi kaamerameeste koosseisu ning on jäädvustanud mitmeid kohalikke sündmusi-tegemisi, seal hulgas näiteks noortepidude sari Reality Rave, Mullihotelli avamine, naiskoor Leelo juubelikontsert, motivatsioonivideo “Näe Päikest, pilve tagant” ning viimati monteeritud Ristiku 18 kortermaja lammutustööde video – viimasel on praeguseks üle 45 000 vaatamise.

“Selle kõige juures on tore see, et olen saanud videopilti talletada erinevates eluvaldkondades toimuvat. Taoline mitmekesisus jätkub kindlasti ka praegusel tööl,” ütles Heini lõpetuseks.

ERRi Läänemaa korrespondent Juhan Hepner Mullihotelli avamisel Heinit intervjueerimas. Foto: erakogu

Mõned näited Heini töödest

VIDEOPOSTKAARDID – Eurovisioon 2015 Lihula
Väikses külas – Lihula meeskoor ja Kirbla astang
Näe Päikest pilve tagant!
100 SEKUNDIT: Ristiku 18 korrusmaja lammutustööd
Reality Rave “Round 3 – Army Edition” promo

Kristi Märk 
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.