Loading... (0%)

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi liikmed osalesid tootefotograafia koolitusel

16 February 2017

Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi kuues kokkusaamine toimus 8. veebruaril Lihula kultuurimajas, kus toimus tootefotograafia koolitus, mida juhendas fotograaf Olev Mihkelmaa.

Detsembrikuu kohtumisel arutlesime teemal “jõulud ja ettevõtlus”, kus rääkisime laiemalt erinevatel ettevõtlusteemadel. Jooksvalt tekkis soov rohkem teada saada fotode kasutamisest ettevõtte turunduses. Et Olev Mihkelmaa käis grupipilti pildistamas ja oli ideehetkel saalis, siis haaras ta mõttest kinni.

Fotod: Olev Mihkelmaa

Hea tootefoto ning oskuslik turundus on äri edu võti

Möödunud kolmapäeval toimunud ürituse näol ei olnud tegemist klassikalise tootefoto koolitusega, kus räägitakse avast, särist ja ISOst. Ja kuigi koosviibimise käigus arutleti ka pildistamise tehnilist poolt, oli suurem rõhk suunatud sellele, kuidas fotosid turunduses kasutada.

Koos otsiti vastuseid küsimusele, kas tootefoto on ainult klassikaline pilt valgel taustal või on ka muid huvitavamaid lahendusi ning kas turundamisel on hea pildistada ainult toodet või oleks tulemuslikum tutvustada ka meistrit ennast ja tema tööprotsessi.

Küsimusele, kas ja kuivõrd oluline on hea foto turunduses vastas Olev nii: “Foto iseenestest ei pruugi müüginumbrit tõsta, kui puudub üldine müügistrateegia, hea plaani osana aitab ta siiski väga palju kaasa. Lisaks pildile on oluline ka see, kuidas oma tooteid presenteerida, mis lugu nende fotodega kaasa tuleb ning loomulikult ka see, kuidas ettevõtjana oma klientidega suhtled. Kogu komplekt on oluline. ”

Koolitusel tutvustas Olev ka erinevaid turundusfoto tüüpe: tööstus-, toote-, arhitektuurifotod. Juttu tuli ka sellest, millist eeltööd tuleb enne pildistamist teha: panna paika kontseptsioon, sihtgrupp ning emotsioon, mida soovitakse fotoga edasi anda. “Tähtis on tunnetada oma sihtgruppi ja mõista, milline turundusviis neid kõige rohkem kõnetab,” selgitas ta.

Küsimusele, kas hea tootefoto saab vaid professionaalseid vahendeid kasutades, ütles Olev nii: “Tegelikult võib ilusa pildi saada ka väga lihtsate vahenditega ja selleks pole vaja profitehnikat. Loovus ja head ideed võivad ka telefoniga pildistades väga mõjuva tulemuseni viia.”

“Tegemist oli inspireeriva ja kasuliku koolitusega. Olev andis hea ülevaate turundusest ja pildistamise tehnikast. Lisaks said kõik soovijad reaalsel ka kätt harjutada,” rääkis Kristina Kukk.


Eelmise aasta suvel loodi Facebooki grupp Lihula ettevõtlikele ja aktiivsetele naistele, et arutada omavahel ettevõtluse, investeerimise ja eneseteostuse üle.

Ettevõtlike naiste klubi pole uus idee – sarnaseid klubisid leidub nii Tallinnas, Pärnus, Tartus, Raplamaal ja mujalgi. Sellest inspireerituna tekkis soov sarnane klubi luua ka Lihulasse, et ühiste huvidega naised saaksid kogemusi vahetada ja uusi ideid koguda. Esialgu toimuvad kohtumised kord kuus.

 

Merle Mihkelmaa
Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi looja

 

Fotod: Kristina Kukk

 

Varasemalt samal teemal ilmunud artiklid leiate SIIT.

Jälgi Lihula Ettevõtlike Naiste Klubi tegemisi facebookis
Liitu Lihula Ettevõtlike Naiste Klubiga facebookis

Admin - post author

No other information about this author.