Loading... (0%)

Lihula vald tänas ja tunnustas

11 August 2016

7. augustil toimus Lihula kultuurimajas Lihula 805. juubeli kontsertaktus, mille raames anti üle ka Lihula aukodaniku tiitel, valla teenetemärgid ning kaunite kodude tänukirjad.

“Kui võrrelda 805. aastast sünnipäevalast inimesega, siis täna on Lihula hea tervise juures, elukogenud ja väärikas. Ta on avatud, külalislahke, kompromissialdis, hea energiaga, tugeva tahtega ja visa, sest just sellised on meie inimesed,” kirjeldas Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, tänades kõiki, kes kaasa mõtlevad, arvavad, ütlevad ja teevad.

Lisaks vallavanemale esinesid sõnavõttudega Lääne maavanem Neeme Suur ja Lihula vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld.

Aukodaniku tiitli sai Maie Roos

Lihula vallavolikogu otsustas anda aukodaniku tiitli ning sellega kaasneva auraha ja tunnistuse väljapaistvate teenete eest Lihula piirkonna rahvakultuuri pärandi hoidmise ja loomise ning Lihula lilltikandi uurimise, tutvustamise ja arendamise eest Maie Roosile, kes on ühtlasi ka Läänemaa Kultuurikapitali esimese elutöö preemia saaja.

Maie Roos ja Lääne maavanem Neeme Suur elutöö preemia kätte andmisel. Foto: Arvo Tarmula (Lääne Elu)

Maie Roos  on õpetaja selle sõna parimas tähenduses. Ta on hinnatud autoriteet mitme põlvkonna tikkijate seas. Tema osalusel valmis Lihula rahvaülikoolis 2009. aastal raamat “Lihula lilltikand ja meistrid” ning aasta hiljem DVD konkreetsete tikkimisõpetustega. Lisaks on ta 2014. aastal  ilmunud raamatu „Lihula lilltikand. Õpetus. Mustrid. Inspiratsioon“ üks autoritest.

Maie Roos on 83-aastane ja jätkab seelikute, tekkide tikkimist ja noorte õpetamist tänaseni. Tänavuse Lihula lilltikandifestivali raames oli avatud Maie Roosi isikunäitus

Maie Roos on Lihula kaheksas aukodanik. Varem on aukodaniku nimetuse pälvinud omavalitsustegelane Tõnis Mets, õpetaja Luigi Koik, kunstnik Madli Kirchhoff, loodusteadlane Taivo Kastepõld, ettevõtjad Loit Somp ja Argo Pärnpuu, ning ajaloolane Mati Mandel.

Lihula raamatukogus on vaatamiseks väljas aukodanikele pühendatud autahvel, kus kõigi selle tiitli saanute fotod ja väikesed tutvustavad tekstid. Materjali aitas kokku panna ning kujundas Olev Mihkelmaa. Lihula raamatukogu on avatud T-R 9.30-17.30 ja L 10-15. 

Kolm teenetemärki

Vallavalikogu otsusega anti sel aastal välja ka kolm Lihula valla teenetemärki,  mida antakse ühele isikule üks kord väljapaistvate teenete või pikaajalise loomingu eest, mis on andnud püsiva ja olulise panuse kultuuri, majanduse või muu valdkonna arengule.

Valli Ost – teenetemärk – Väljapaistvate teenete eest hariduse väärtuste kandmisel ning eesti keele hoidmisel ja õpetamisel Lihula vallas. Teenetemärk anti üle 4. juunil Lihula kooli 230. juubelil.

Tiina Lobja – teenetemärk – Väljapaistvate teenete eest Lihula valla kultuurielu edendamisel ning omavalitsuse töösse aktiivsel ja pikaajalisel panustamisel.

Anne Ööpik – teenetemärk – Väljapaistvate teenete eest alushariduse edendamisel ning Lihula Lasteaia juhtimisel.

Nii Tiina Lobja kui Anne Ööpik tähistasid sel aastal ühtlasi oma väärikaid ja ümmargusi juubeleid.

Kontsertaktus


Heakorrakonkurss 2016

Heleri Paisuots ja Kalver Villers – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursi parim ühepereelamute kategoorias – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest oma koduümbruse heakorrastamisel.

Ülo ja Anneli Laas – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursi parim suvilate ja aiamajade kategoorias – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest oma koduümbruse heakorrastamisel.

Mall ja Priit Hämarsalu ning Mario Põltsam – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursi parim talude kategoorias – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest oma koduümbruse heakorrastamisel.

Osaühing Narma – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursi parim haldus-, äri- ja tootmishoonete kategoorias – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest osaühing Narma hoonetekompleksi ja selle lähiümbruse heakorrastamisel.

Mauri Olavi ja Tuula Anneli Wahlroos – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursil osalejale – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest Tallinna mnt 49 elamu algupäraselt taastamise eest

Marko ja Gerda Toming – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursil osalejale – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest oma koduümbruse heakorrastamisel

Ilme Jutt – Lihula valla 2016. a heakorrakonkursil osalejale – silmapaistva töö ja kauni tulemuse eest oma koduümbruse heakorrastamisel.

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja
Lihula info- ja arenguspetsialist

Päise foto: Kermo Figol

Admin - post author

No other information about this author.