Loading... (0%)

Mare Kaisel võitis ajakirja Käsitöö sisustusesemete konkursi

09 June 2016

Ajakiri Käsitöö kuulutas oma kevadnumbris välja sisustusesemete konkursi. Žürii oli väga üksmeelne ja valis kõige kaunimateks Mare Kaiseli renoveeritud tugitoolid.

Konkursi võitnud toolid on valmistatud 1974. aastal Tallinna Vineeri- ja Mööblitehases ning kaetud kangaga, millele on tikitud Lihula lilltikand. Toolide autor Mare Kaisel kuulub Lihula Lilltikandi Seltsi.

“See esimene tool tekkis täiesti juhuslikult. Mul läks ühe vaiba tikkimine aia taha. Lõikasin siis selle katki ning nii ma selle sinna toolide peale sobitasin,” kirjeldas Mare Kaisel, lisades et ta oli algselt selle lahtiselt tooli peale pannud, aga seejärel vaatas, et need toolid on nii ära trööbatud, et ilusam jääb, kui ta selle sinna ikkagi ära kinnitab.

“Abikaasa aitas need tükid klammerdajaga sinna külge lüüa ja oligi kogu lugu. Kui üks valmis sai, mõtlesin, et  teen teise ka, sest mulle meeldib käsitööd teha ja kuna meie Lilltikandi Selts koosneb nii meeldivatest inimestest, on seal rõõm käia,” ütles Mare.

Tugitoolid on Kaiselite peres kasutusel. “Lapselapsed ronivad nende peal hea meelega,” naeris sisustuskonkursi võidutöö autor, kelle jaoks võit tuli suure üllatusena.

Võistlusele saadeti eriilmelisi töid, mille seas näiteks kodalukk, heegeldatud ja tikitud sisustuspadjad, aga ka valgusti. Osalejaid oli igas vanuses: koolilastest pensionärideni ning nii siit kui sealtpoolt piiri, mõned näiteks naaberriigist Soomest. Võitja sai auhinnaks K-rauta 50-eurose kinkekaardi ning ajakirja Käsitöö aastatellimuse.

Palju õnne Marele ka Lihula Teataja toimetuse poolt!

 

Päise foto: Kaarel Kaisel
Sisufoto: ajakiri Käsitöö Facebook

Admin - post author

No other information about this author.