Loading... (0%)

Kristi Märk: Lihula Teataja portaali 1 aasta, 435 postitust ja 128 683 vaatamist

09 June 2016

9. juunil 2015 ehk täpselt aasta tagasi avas Lihula vald kogukonnaportaali Lihula Teataja, millest on tänu paljude inimeste ühisele panusele saanud meie piirkonna oluline infokandja, kust nopivad uudiseid nii maakondlik kui vabariiklik meedia.

“Lihula Teataja kogukonnaportaal on end mitte ainult õigustanud, vaid ületanud kõik ootused, võimaldades tänu ühisele infoväljale olla kursis nii meie inimeste tegemiste kui ka kõige muu siinkandis toimuvaga,” ütles Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos.

Portaali, kus on ilmunud 435 lugu ning mida praeguseks külastab 500-1000 lugejat päevas, sünniloo ja teostuse taga on kaks inimest, Lihula info- ja arenguspetsialist Kristi Märk ja kujundaja Ain Saare.

Järgnevalt on Teie ees esimese aasta enim loetud lood, mille lingid ja pealkirjad on Lihula valla Facebooki vahendusel jõudnud tuhandete inimeseni.


Selle aasta Facebooki postituste ulatuse (reach) rekord on loetavuse TOPi kümnenda koha omaniku, Olev Mihkelmaa intervjuu käes. See uudis on jõudnud rohkem kui 7100 inimeseni.

Lihula Teataja esimese tegevusaasta TOP 10

  1. Ristiku 18 lammutamise protsessi saab veebi vahendusel jälgida
  2. Uuendatud! Lõuna-Läänemaa kanged naised
  3. Täna avas Lihulas uksed uus toidu- ja esmatarbekauplus “Peremees”
  4. Fotogalerii ja video: Lihula noortemaja uus hingamine
  5. Uuendatud! Lõuna-Läänemaa kergejõustiku tulemuste edetabel
  6. Fotogalerii ja video: pilkupüüdva Mullihotelli püstitamine Kirbla astangule
  7. Lihula Eurovisioon on üle-eestilise edulugude võitja
  8. Mullihotell püstitatakse sel aastal Kirbla astangule
  9. Ühe minuti video: Lihula vald ehitas maale elama soovijatele uue korrusmaja  (1. aprilli uudis)
  10. Intervjuu: fotograaf Olev Mihkelmaa tasakaal töö, kodu ja nelja poja vahel

Kristi Märk – ring sai täis

Juunis 2005 kaitsesin Tartu Ülikoolis ajakirjanduse ja suhtekorralduse erialal oma bakalaureusetööd “Lihula mälestusmärgi juhtum avaliku arutelu objektina,” mis sisaldas nii intervjuusid kui ka nii maakondliku ja vabariikliku meediakajastuse ülevaadet ning analüüsi.

Kes oleks osanud arvata, et 10 aastat hiljem, aastal 2015 luuakse Lihulasse töökoht, mis sisaldab muuhulgas ka ajakirjanduse ja avalike suhete suunda, ning et mul avaneb võimalus olla see, kes aitab luua ja mõjutada oma kodukoha kuvandit, mida kunagi üliõpilasena analüüsisin.

Koostöö jõud

Inimeste inimesena, kes armastab kirjutamist, on praegune ametikoht võimaldanud mul  ühendada töö ja hobi, mille üheks väljundiks ongi tänane sünnipäevalaps, Lihula Teataja kogukonnaportaal. Tänasel tähtsal päeval kasutan võimalust ja ütlen suur aitäh kõigile kaasautoritele, keda on tänaseks päevaks kogunenud märkimisväärselt suur hulk.

Olulist ja tänuväärt tööd teeb Lihula Teataja kaastoimetaja Kristina Kukk, kellele lisaks kuuluvad Lihula Teataja nö korduvalt kaastööd teinud autorite auväärt nimekirja Jaanus Getreu, Liset Kuusik, Valli Ost, Heli Raavel, Jaak Kastepõld, Pille Kaisel, Piia Saak, Janar Sõber, Nele Sõber, Kristjan Liiv, Avo Kiisk, Eliise Tiidussalu, Heini Heinlaid, Kaarel Kaisel, Olev Mihkelmaa, Asso Niin, Ermil Miggur, Helerin Leemets ja veel kümned inimesed, kes ühel või teisel ajahetkel oma tekste või pilte jaganud. Paberlehe keelelise korrektsuse on vabatahtlikult enda õlgadele võtnud elukutseline keeletoimetaja Anu Rooseniit.

Lisaks on rõõm näha, kuidas Lihula Teataja noortetoimetusest, mil valla uudiste edastamisel lõid kaasa koolilehe ajakirjanikud Katrin Veek, Svea Stahlman ja Erik Mikkus, kasvas välja Tikker veebiportaal.

Teed ja ideed kohtuvad

Kui Lihula valla tunnuslauseks valiti Teede ja ideede kohtumispaik, siis minu jaoks on Lihula Teataja sedasama – teede ja ideede kohtumispaik, mis ühendab vahvaid inimesi ning aitab nende mõtetel ning tegemistel kaugemale jõuda ja silma paista.
Sellest tulenevalt on oluline teada ja meeles pidada, et eelpool mainitud kaasautorite ring on alati avatud ka uutele tegijatele ning kõigile ideedele ja ettepanekutele.

Olla ringiga tagasi kohas, mille käekäik läheb mulle korda ning kus elavad ja toimetavad minu jaoks olulised inimesed, kellega koos suudame nii mõndagi korda saata ja muuta – see on minu jaoks privileeg, mida ma ei võta sugugi enesestmõistetavalt. Aitäh!

Kristi Märk
Lihula info- ja arenguspetsialist
Lihula Teataja portaali looja ja toimetaja

Hea ülevaade

Olen tervele kogukonnale ja meie uudishimulikele sõpradele siiralt tänulik sooja vastuvõtu eest. Leian, et kohaliku uudistekanali süsteemne toimetamine annab head ülevaadet ka aastate pärast ja on samas parimaks abimaterjaliks uute tulevikuplaanide kujunemisel.

Tahan tänada kõiki toimetajaid ja kaasamõtlejaid, kes on olnud kindlalt parimateks kaaslasteks Lihula Teataja veebilehe esimesel aastaringil.

Soovin et kogukonnal jaguks ka edaspidi huvi ja virget vaimu kohaliku elu eredamatel hetkedel silm peal hoida.

Kaunist juubelisuve head kodused!

Ain Saare
Lihula Teataja portaali looja ja kujundaja


Lihula Teataja toimetus tänab kõiki kaasautoreid ja lugejaid!

Päise foto: Ain Saare

 

Admin - post author

No other information about this author.