Loading... (0%)

Matsalu Loodusfilmide Festivali tunnustati Lääne-Eesti turismikonverentsil

17 November 2017

Pärnus toimuval Lääne-Eesti turismikonverentsil kuulutati eile õhtul Lääne-Eesti aasta turismitegu ja parim turismiarendaja, tiitlid said vastavalt Haapsalu Tšaikovski festival ning Saaremaa Rally MTÜ. Turismiarendaja finalistide hulka pääsesid ka Matsalu loodusfilmide festival ning Läänemaa ettevõtja Raul Sas.

Parima turismiarendaja tiitli saanud Saaremaa Rally MTÜ on silma paistnud järjepideva ja suurepärase tööga rallitraditsioonide au sees hoidmisel ja edendamisel. Lõppeval aastal toimus 50. juubeliralli, kus osales rekordiliselt 174 võistluspaari kaheteistkümnest riigist. TS Laevad andmetel veeti ralli nädalavahetusel praamidega kokku üle 32 000 reisija ja ligi 13 000 sõidukit. Saaremaa ralli on üks enim meediakajastust leidnud turismi- ja spordisündmus Eestis.

Ülejäänud turismiarendaja tiitli finalistid olid Matsalu Loodusfilmide Festival ja ettevõtja Raul Sas.

Foto: Lääne-Eesti Turism

MAFF – 15 aastat, 1500 filmi ja 100 000 külastust

Tänavu juba 15. korda toimunud rahvusvaheline Matsalu Loodusfilmide Festival on silma paistnud pikaajalise ja järjepideva arenguga. Esimene festival toimus Lihulas 2003. aastal ja 15 aasta jooksul on festivali külastanud üle 100 000 huvilise.

Lisaks on nad kaasa aidanud Lääne-Eesti kui turismiregiooni tuntusele ja on kaasanud oma tegemistesse nii kooliõpilasi, fotograafe, ehetekunstnikke kui mitmeid teisi vabatahtlikke. Esimene Matsalu Loodusfilmide Festival toimus Lihulas 2.-5. oktoobrini 2003. aastal. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Festivali asutajateks olid Lihula vald, Matsalu rahvuspark ja Eestimaa looduse fond koos filmitegijatega. Nüüdseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna – alates 2014 aastast saab valikut festivalifilmidest näha ka Tallinnas. Käesoleval aastal näidati filme ka Pürksi kultuurimajas.

15 aasta jooksul on filmifestivalil linastunud kokku ca 1500 filmi, Lihulas, Haapsalus, Pürksis, Saunjas ja mitmes teises väikeses kohas Läänemaal ning lisaks ka Tartus ja Tallinnas. Festivali peakorraldaja Silvia Lotmani sõnul on tänaseks neile saadetud filme praktiliselt kõikidest riikidest maailmas, mis tähendab, et igal maal on keegi, kes on kuulnud Matsalu nime ning otsustanud siia saata oma film. Teoseid on tulnud lisaks Eestile ka Saksamaalt, USA-st, Austraaliast, Uus-Meremaalt, Jaapanist, Portugalist, Ungarist jne.

Tänavu linastus kokku 100 filmi, millede külastatavus oli kokku 7000 ringis. 15 aasta jooksul on neid külastusi olnud suisa 100 000.

Käesoleval aastal sai Matsalu Loodusfilmide Festival ka Euroopa festivali kvaliteedimärgi EFFE.

Meediakajastusi on siseriiklikus meedias igal aastal olnud 25-30 sh online- ja paberlehtede artiklid, raadio- ja teleintervjuud praktiliselt kõigile peavoolu ja kohalikele meedia kanalitele.

Lisaks filmitegijatele on festival kogunud populaarsust ka fotograafide ja ehetekunstnike seas, kelle näitused ja töötoad on avatud kogu festivali vältel. Ka need on turistide seas ülipopulaarsed.
Korraldusmeeskonnal on hea koostöö ka Lihula Gümnaasiumiga, kust igal aastal tuleb festivalile appi kümned kooliõpilased – kes pileteid ja passe müüma, kes pildistama ning kajastama.

Tuntus selle festivali osas on levinud üle maailma ning mõistagi on kõik lähedalasuvad hotellid ja külalistemajad sellel ajal ülipopulaarsed ning kohati ka väljamüüdud. Festivali ajal tuleb meie piirkonda ka palju ornitolooge, kes külastavad Matsalu rahvusparki nii mõlemal pool Haapsalu lahte ning tutvuvad siinse kauni looduse ja rändlindudega.

 

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja toimetaja

Admin - post author

No other information about this author.