Loading... (0%)

Täna tunnustatakse Lihula valla kaunimaid kodusid

09 August 2015

Lihula valla heakorrakonkursile esitatud kaunite kodude omanikke tänatakse ja tunnustatakse täna, 9. augustil kell 12.00 linnusemäe kõlakojas Lihula kultuuri- ja spordipäevade raames.

Tänavu osales Lihula valla heakorrakonkursil kaheksa kinnistut, neist nelja kaunimat tunnustatakse majamärgiga, mille annab üle Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos. Auhindu antakse välja neljas kategoorias: ühepereelamud Lihula linnas, ühepereelamud Lihula vallas, talud ning suvilad ja aiamajad.

Aed kui peidetud aare

Kategoorias ühepereelamud Lihula linnas osutus parimaks Juta ja Helle Meltsase Metsa tänava kinnistu. Metsa tänava aed on kui peidetud aare – tänava poolt vaadates ei paljastu, mis ilu heki taga ja teisel pool maja avaneb.
Avaras ja valgusküllases õues leidub suuri ja õiterohkeid lillepeenraid, aia keskel laiub vesiroosidega tiik. Aia õhustik on mõnus ja rahulik.

 

Aed, mis väljendab pererahva lustlikku meelt

Kaunimaks ühepereelamuks Lihula vallas on Silvi ja Arvo Niitsoo kodu Tuudi külas.
See aed kajastab pererahva lustlikku ja leidlikku meelt, mida väljendavad aias siin-seal leiduvad detailid: kuivanud männivõra on aeda kaunistavaks kompositsiooniks kujundatud, küttepuud on kenasti kuhilaks laotud, puust hobune on rakendatud lillevankri ette.

 

Avar ja valge, kenasti liigendatud aed

Kaunimaks taluks on tänavu Vaike ja Adu Tiitmaa kinnistu Nurme külas. Mastaabilt suures aias on avarust ja valgust.
Aed ise on kenalt tsoneeritud – külalisi tervitav eesaed on piiratud ühelt poolt elumaja, teiselt poolt vanade ja väärikate kõrvalhoonetega. Elumaja taha jääv aiaosa on avar kiviaiaga ääristatud muruala, kus asuvad mõnusaks äraolemiseks väliköök ja lõkkeplats.

Kaunilt renoveeritud elumaja

Suvilate ja aiamajade kategoorias tunnistati parimaks Raivo ja Ruth Raavi kinnistu Pagasi külas. Antud kinnistu uhkuseks on kaunilt renoveeritud elumaja.

 

Kaks Lihula kodu said kutse “Eesti kaunis kodu 2015” vastuvõtule

Läänemaalt, nagu ka teistest maakondadest, valiti kolm kaunimat kodu, mille omanikud said kutse “Eesti kaunis kodu 2015” vastuvõtule. Rõõm on tõdeda, et lisaks Noarootsi vallas Dirhami külas asuva Arder ja Helju Väli kodule valiti Läänemaa kaunimate kodude hulka kaks Lihula oma: Juta ja Helle Meltsase kodu Lihula linnas Metsa tänaval ning Silvi ja Arvo Niitsoo kodu Tuudi külas.
Eesti Kodukaunistamise Ühenduse poolt korraldatud Vabariikliku konkursi „Eesti kaunis kodu 2015” parimaid tunnustab kodukaunistamisliikumise patroon president Toomas Hendrik Ilves 23. augustil Narvas.

Tunnustust väärivad kõik, kelle kandidatuur esitati

Täname kõiki Lihula valla heakorrakonkursil konkursil osalenuid: Katrin Lehtpuu ja Kristjan Kõllama (Oja tänava kinnistu), Taidi Leever (Jaama tänava kinnistu), Lea ja Arne Mäger (kinnistu Tuudi külas), Sander Ollik, Asra Ollik ja Kristina Parnaul-Ollik (kinnistu Kelu külas), Juta ja Helle Meltsas, Silvi ja Arvo Niitsoo, Vaike ja Adu Tiitmaa, Raivo ja Ruth Raav.

 

Tekst ja fotod: Helen Mihkelson
Lihula valla keskkonna- ja maaspetsialist

Admin - post author

No other information about this author.