Loading... (0%)

Tugev kaitsetöö ning Madis Sibula penalt, tulemuseks võit Premium liiga klubi üle

10 August 2015

Treener Argo Mõtt: “Madis just enne mängu ütles, et kui penalti teenime, siis tema ei löö, kuid lõi ja saatis palli külmavereliselt võrku.” Foto: Liset Kuusik

Laupäeval Lihulas toimunud jalgpalli sõpruskohtumises olid vastamisi III liiga klubi, Lihula JK ja Premium liiga klubi, Pärnu Linnameeskond.

Lihula jalgpallurid panid mängule kaasa elavad fännid rõkkama ja Lihula gümnaasiumi staadionil sündis 2015. aasta kultuuri ja spordipäevade üks vaieldamatu tipphetk: Lihula JK alistas Madis Sibula väravast Pärnu Linnameeskonna 1:0 . Lihula spordilukku oli kirjutatud uus lehekülg.

Suur eeltöö, loogiline tulemus

Lihula JK ja Pärnu LM meeskondade vahelist sõpruskohtumist plaaniti väga kaua. Sobivat kuupäeva oli ,eistriliigas mängivale klubile keeruline pakkuda, samas tuli arvestada ka Lihula JK võistluskalendriga. Varakevadel saadi paika üsna kindlana näiv kuupäev, 21.juuni. Lihula oli suure mängu ootuses.
Pärnu Linnameeskonna peatreener Marko Lelov: “Nii, kui Jaanus Getreu plaanist mulle rääkis, edastasin selle oma meestele ja meie klubi mängijad olid kohe nõus. See on kõige parem reklaam jalgpallile. Ja see on ka abi väiksematele klubidele.”

Kindlasti on märkimisväärne, et Lõuna-Läänemaa JK on Pärnus tegutsevatele klubidele, nii Pärnu Vaprusele, Pärnu Kalevile jt pikki aastaid mängijaid kasvatanud. Koostöö on olnud kauakestev ja meeldiv. Samas koosneb ka Lihula JK enamjaolt Lõuna-Läänemaa JK-s jalgpalliga alustanud poistest. Loogilise sammuna tuli selline sündmus kunagi ette võtta. Kahjuks lendas esmane kuupäev taevasse, sest Eestisse tuli sõpruskohtumisi mängima Rootsi tippklubi IFK Norrköping. Loomulikult ei olnud siin valikut – Pärnu ja rootsalsed pidasid mängu ja meil tuli leida uus aeg.

Kuid kõik sai juba üsna kiiresti korda, klubide peatreenerid Argo Mõtt ja Marko Lelov leppisid uueks ajaks 08.08, mis kattus täpselt Lihula Kultuuripäevadega ja mis tõotas ka publikumenu. Tõeseks hakkas saama fakt, et Lihula JK-d ootas ees kolme aasta jooksul kolmas kohtumine Premium Liiga klubiga. Varasemalt on Lihula JK kohtunud sõprusmängus Tallinna FC Floraga ja karikavõistlustel Tallinna FC Levadiaga.

Mäng Pärnu kontrolli all, kuid mõlemapoolsete võimalustega

Lihula edu võtmeks oli tugev kaitsetöö. Foto: Liset Kuusik

Pärnu Linnameeskond tuli Lihulasse sõpruskohtumisele eelmise päeva hea 1:1 viigi pealt Tallinna FC Infonetiga. Kokku oli Pärnule Lihula JK-ga sõpruskohtumine neljas mäng kaheksa päeva jooksul. Lihula JK mängib oma kalendri järgi Eesti meistrivõistluste III liigas ja tegemist oli neile mänguvaba nädalaga.

Tõe huvides tuleb märkida, et peatreenerite kokkuleppel mängiti 2X35 minutit, sest ühe võistkonna koormused on olnud liiga suured.

Pärnu Linnameeskond koosnes pea täielikult samadest mängijatest, kes Premium Liigas eelmisel õhtul hiilgava viigi olid välja võidelnud. Marko Lelov: “Mul ei olnud Lihulas nelja mängijat, kes Infonetiga mängisid, teised olid olemas.” Täie koosseisuga ei mänginud ka Lihula JK. Seega võttis Pärnu Lihulat väga tõsiselt ja ei saa rääkida mingist teisest koosseisust. Kuid peatreener ei olnud ikkagi rahul. “No motivatsioon oleks pidanud ikka kõrgem olema. Ei ole nii, et käime kiirelt üle.” ütles Pärnu Linnameeskonna peatreener Marko Lelov.

Pärnakate treener kiitis Lihula JK organiseeritud kaitsemängu. See pidigi hea kvaliteediga olema, sest palli valdasid vastased ja kõik söödukoridorid tuli kinni panna ja ka palliga, ning pallita vastaste katmisel õnnestuti suurepäraselt. Lihula JK võiduvärava autor Madis Sibul: “Pärnu mängis hästi, hoidis palli, mängisid häid diagonaalsööte. Meilt aga kaitses hea mäng.”

Pärnul palju võimalusi, kuid Lihula seisis kaitses kui müür

“Just alguses oleksime pidanud ära realiseerima. Pärast enam ei saanudki,” oli petreener Lelov mängu alguses pettunud. Ka Lihula JK peatreener Argo Mõtt tunnistas, et äkki Pärnul oli selline mõtlemine, et võtavad kiirelt ära. “Me mängisime väga hästi kaitses. No super. Ja väravavaht tegi meil hea mängu. Kas vastased alahindasid meid?”  Ka Lihula JK-l oli momente, väravale oli lähedal näiteks nooruke Reno Mark.

Mängu hetk saabus aga teisel poolajal, kui karistusalas rikuti määrusi Madis Sibula vastu. Noormees läks ise 11 m karistuslööki sooritama. Treener Argo Mõtt: “Madis just enne mängu ütles, et kui penalti teenime, siis tema ei löö, kuid lõi ja saatis palli külmavereliselt võrku.” Tulemuseks 1:0 Lihula JK-le. Ka kõik ülejäänud katsed mängu päästa, Pärnu LM-l ei õnnestunud. Lihula jalgpallurid olid kaitses tublid ja pidasid Pärnu Linnameeskonna pallivaldamisele ja survele vastu. Argo Mõtt: “No täna saame öelda, et meeskond võitis. Läksime hea tujuga mängule ja see tõi ka tulemuse. Viimased kolm liigamängu on samamoodi meeskonnavaim väga tugev olnud.”

Sarnased klubid

Lihula Jalgpalliklubi ja Pärnu Linnameeskond on sarnased klubid näiteks komplekteerituse mõttes. Nii Lihula JK, kui Pärnu LM koosneb 95% nn oma mängijatest. Selle hooaja jooksul on mitmed endised koondislased siirdunud taas mängima oma kodulinna Pärnu eest, sest seda saab teha Premium Liigas. Samas on oluline ka tõeline südametunne, viimane näide Pärnul näiteks Martin Vunk. Kolmandas liigas mängivas Lihula JK-s on asjad alati nii olnud ja see on ka loogiline. Selle taseme kannatavad kodus jalgpallihariduse saanud mängijad kindlasti välja ja rohkem veel.

Lihula JK koosseis Pärnu Linnameeskonna vastu: Madis Sibul, Egert Kallaste, Randel Plaas, Kaarel Pikkmets, Rasmus Paulus, Rocco Mõtt, Reno Mark, Janar Smõtskov, Reilo Mark, Romel Puda, Mirko Kruus, Ottomar Kuusemaa, Oliver Raudnagel, Mairo Kanter.
Kohtunik: Rando Kesküla

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.