Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt51362/domeenid/www.lihulateataja.ee/htdocs/wp-content/themes/zinc/inc/lib/laborator/laborator_dataopt.php on line 1881
20. aprillil toimub Lihula mõisamäel traditsiooniline jüriöö jooks | Lihula Teataja
Loading... (0%)

20. aprillil toimub Lihula mõisamäel traditsiooniline jüriöö jooks

06 aprill 2017

Lihula valla ning Lihula Gümnaasiumi spordiklubid kutsuvad kõiki huvilisi osalema traditsioonilisel jüriöö jooksul, mis toimub juba kahe nädala pärast, 20. aprillil kell 17.30 Lihula mõisamäel.

Jüriöö ülestõus oli aastatel 1343–1345 Põhja- ja Lääne-Eestis toimunud eestlaste vastuhakk, mille eesmärgiks oli sakslastest ja taanlastest võõrvallutajatest ning muistse vabadusvõitluse järel pealesurutud ristiusust vabanemine.

Jüriöö jooksu eesmärk on eeskätt tähistada ülestõusu 674. aastapäeva ning lisaks võimaldada võistlemist nii lastele, noortele kui täiskasvanutele.

Foto: Kaarel Kaisel

Osalejad
kõik jooksuhuvilised alates lasteaialastest täiskasvanuteni

Võistkonna suurus
2 nais- ja 3 meesjooksjat (meesjooksjate asemel võivad joosta naised)

Rada
Lasteaialapsed ja 1.-3. klass jookseb ümber laululava oru. 4.-12. klass ja mehed-naised jooksevad läbi Lihula linnuse varemete. Rajaga saab tutvuda kohapeal.

Registreerimine
Kohapeal alates 17.00

Autasustamine
Iga vanusegrupi 3 kiiremat võistkonda saavad diplomi ning võitjaid premeeritakse medaliga

 

Juhendiga saate tutvuda SIIN


Üritust toetab Läänemaa tervisedenduse projekt


 

Fotod: Kaarel Kaisel