Loading... (0%)

Jalgpallipoistelt Pärnus hiigelmäng ja hiigelvõit

07 September 2015

Laupäeval Pärnus peetud D1 klassi Eesti meistrivõistlustel kohtumine Pärnu Jalgpalliklubi ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi vahel läheb klubi ajalukku. Esimest korda kahe aasta jooksul suutsid meie poisid meistrivõistluste mängus alistada ülitugeva Pärnu JK, ja seda veel võõrsil.

Mäng oli täiesti meie poiste käes. Kõik sööduliinid pandi vastastel kinni. Samas suutsime ise oma mängu peale suruda, väga palju saime organiseerida rünnakuid äärtelt ja väga hea tehnikaga poisid suutsid vastase väravale läheneda ka keskelt. Just nii sündisid ka meie kaks värvat – nii meeskondlik söödumäng, kui individuaalsed oskused viisid meid Virgo Vallikku väravatest 20 minutiks 2:0 juhtima.

Tugev ja kiire kaitseliin

Eraldi tuleb esile tuua kaitseliini tööd, kus Randy Põld, Markus Sõber ja teist mängu vasakkaitses tegutsev ülikiire Marten Põld tegid vastastel meie värava juurde jõudmise praktiliselt võimatuks. Mängul oli selline aura, et selleks 2:0 hetkeks oli tegelikult selge, et võit tuleb.
Poisid olid väga keskendunud, samas, kui vastaste leeris olid selgelt tegemist ka omavahelise nääklemisega. Selles suhtes oleme poistega kokku leppinud kindla reegli, et kaaslasele ei tohi halvasti öelda, peame austama kaaslase otsust – kõik eksivad, tuleb tunnustada ja aidata, et eksimuste poolt vähendada.

Tahe, õiged lahendused, oskuste väljamängimine olid suured plussid. Väga hea näide oli veel näiteks Mario Reks, kes alustas mängu varumeestepingil, kuid kes mängu sekkudes oli kohe valmis andma endast kõik, täitis kõik treeneri ülesanded, mängis meeskonnale ja jäi platsile mängu lõpuni.

Rünnakuvõimalusi ei realiseeritud

Miinuseks hea mängu juures oli aga meie rünnakute nigel lõpetamine. Kui sellise klassiga meeskonna vastu, nagu on seda Pärnu JK, saame veel kaheksa (!!!) 100% väravavõimalust ja ei löö nendest ära mitte ühtegi, siis on kindlasti olemas element, mida peame arendama, õppima.
Psüholoogiliselt peame olema valmis need olukorrad ära realiseerima, mitte kohe kõik, aga 0%-st peame üles poole tõusma. Siin on tegu iga lapse individuaalse oskusega neid olukordi lahendada ja treeneri roll on iga lapsega nendest olukordadest individuaalselt tegeledes välja tulla. See on suur, aga meeldiv töö.

Pärnu JK treener kiitis Lihula poisse

Muidugi on iga mäng eriline ja alati ei pruugi asjad õnnestuda, kuid meie mäng on saavutanud teatud heal tasemel stabiilsuse. Eilse mängu lõppedes olid väga meeldivad Pärnu JK legendaarse treeneri Mart Paumäe kiitvad sõnad meie poiste aadressil, kelle arvates oleks mäng pidanud lõppema meie kasuks 8:3. Viidates samuti meie äralöömata jäänud momentidele. Kõik poisid olid tublid ja väikene samm taas edasi astutud.

Areng ja mängu kvaliteet

Meie poiste areng on olnud väga selge ja märgid mängu paremast kvaliteedist hooaja vältel on silmaga näha. Oleme organiseeritumad ja poiste individuaalne roll on igale jalgpallurile rohkem selgemaks saanud. Just see, kuidas olla meeskonnale kasulikum. Väga palju tööd on veel teha ja oleme oma võistkonna ehitamisel alles püramiidi alumises osas, kuid selge on see, et oleme õigel kursil ja usk sellesse on olemas. Laps on laps ja tema motiveerimine on igas trennis ja igas mängus vajalik ja kuna lapsed on erinevad, on seda mõne puhul vajalik teha rohkem, mõne puhul vähem.

Paranenud eneseanalüüsi oskus
Kindlalt on märgata ka seda, et eneseanalüüs on poistel paranenud. Ja kuuenda klassi poisid peavadki seda oskama teatud määral juba teha, seda enam, et treenitud on juba 5-6 aastat ja arusaamad meeskondliku mängu olemusest selginemas.
Kõige tähtsam on eneseusk ja iga poiss peab oma võimetesse uskuma. Alati, nii treeningul, kui mängul saavad poisid treenerilt selge signaali, et poisid on tublid ja oskused on olemas, sellesse tuleb uskuda ja väljakul tuleb julgelt otsused vastu võtta.
Eksida tohib alati, läbi selle toimub ka areng. Just selline oli mäng Pärnus, selle hooaja kõige parem mäng!!

LLJK-Pärnu JK 2:1- Virgo Vallik 14, 20 minut.

Minutid: Mart 60, Randy 60, Markus 60, Virgo 60, Marten 58, Andero 58, Herman 54, Mario 50, Henry 18, Siim 2.
Nurgalöögid: LLJK-9, Pärnu JK-5
Löögid raami: LLJK- 13, Pärnu JK-5
Plussid-Miinused: Mart 4-2, Randy 5-2, Markus 8-2, Marten 7-3, Virgo 8-4, Andero 4-6, Henry 1-3, herman 4-3, Siim 1-1, Mario 4-2

Järgmine mäng Eesti noorte meistrivõistlustel on meie poistel laupäeval 12. septembril algusega kl.14.00 kodustaadionil Pärnu JK Poseidoni vastu.

Jaanus Getreu
Fotod: Liset Kuusik (mängust Pärnu JK Vapruse vastu)

Admin - post author

No other information about this author.