Loading... (0%)

Läänemaa meeskonnad mängisid viiki

31 August 2015

III liiga 16. vooru kohtumises võõrustas Lihula JK teist Läänemaa võistkonda Läänemaa JK Haapsalut. Lihula õppis eelmise 0:7 kaotusmängu vigadest ning võitles seekord välja 1:1 viigi.

Väheste meestega korralik lahing

Lihula JK-l on olnud juba mitmeid mänge probleeme meeste vähesusega ning ega seekordki polnud väga kiita – kokku saadi täpselt 11 mängijat ning Lihula pidi jälle mängima ilma varumeesteta. Taktikaliselt tähendas see jällegi seda, et kõrget pressi ei minda tegema ning minnakse rohkem kaitsetöö ja kontrate peale.
Lihula kaitse toimis hästi, kuid oli selgelt näha, et Haapsalu kontrollib mängu. Nii saadigi mitmeid kordi ohtlikult löögile, kuid seni ilma positiivse tulemuseta. Küll aga sai Haapsalu 24. minutil minna kontrale ning seekord kasutati võimalus ära. Poolajale minnes oli seis 0:1.

Ajalugu ei tohi korduda

Kevadringis peetud kohtumises jäi samuti esimese poolaja seis 0:1, kuid selle eest lasi Lihula teisel poolajal enda seljataha lüüa lausa 6 väravat. Nüüd tuli aga loota, et seekord jäävad need kuus väravat tulemata. Õnneks nii ka juhtus – pärast pikka pusimist vastaste värava all, suutis Reilo Mark palli väravavõrku lüüa. Seis oli 1:1, mis aga Haapsalule kindlasti ei sobinud.
Seega hakati uuesti väravavõimalusi otsima. Selleks sai suurepärase võimaluse Haapsalu mees Aare Avila, kuid Lihula väravavaht Egert Kallaste tegi kaks järjestikust tõrjet, mis jättis Avila seekord väravata. Mängu lõpus oli väravale lähedal ka Lihula mees Madis Sibul, kes tabas karistuslöögist latti.
Lihula JK mehed sõnasid peale mängu, et nende jaoks oli tegemist pigem võidu kui viigiga, sest väga tugeva ja raske vastase käest suudeti võtta vajalik üks punkt.

Järgmiseks kohtumiseks vaim valmis ning pöidlad pihku

Järgmisel nädalal kohtub Lihula JK hetkel tabelis esimesel kohal oleva Pärnu Jalgpalliklubiga. Eelmises mängus sai Lihula väga valusa lõpuminutitel löödud väravatega 2:3 kaotuse.

Nüüd tuleb vaim valmis seada ning võidu järele minna.
Pöidlad pihku!

Tekst ja foto: Liset Kuusik

Admin - post author

No other information about this author.