Loading... (0%)

Lihula Gümnaasium jättis Läänemaa saalijalgpalli võidukarika koju

20 January 2016

Teist nädalat järjest mängisid Läänemaa koolid saalijalgpalli. Lihulas selgusid Läänemaa Koolispordi Liidu meistrid 4-6.klasside arvestuses.

Turniirist võttis osa üheksa kooli, kümne võistkonnaga. Võistkonnad jagati kahte viieliikmelisse alagruppi. Poolfinaalidesse, ehk siis sekkumaks medalimängudele, tuli saavutada alagrupifaasis koht kahe parema hulgas.

Lõuna-Läänemaa koolide ülekaal

Mängud alagruppides olid väga huvitavad. Juba mitmendat turniiri järjest sellel õppeaastal peab nentima, et Läänemaa koolide jalgpallitase on võrdsustunud. Lapsed on tublid ja püüdlikud, ning õpetajad on koolides teinud väga head tööd. Antud turniir oli mõnes mõttes ajalooline. Ei mäleta, et nelja parema võistkonna sekka oleks varasematel aastatel jõudnud kolm Lõuna-läänemaa piirkonna võistkonda. Just nii aga sellel korral läks.

Lihula Gümnaasiumi I võistkond ja Lihula Gümnaasiumi II võistkond suutsid mõlemad oma alagrupi võita. Ülihea turniiri tegi ka Virtsu Kool, kes samuti heade esitustega medalimängudele pääses. Kõik nende kolme võistkonna noormängijad treenivad igapäevaselt Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis. Kolme Lõuna-Läänemaa piirkonna võistkonna kõrval astus poolfinaali lisaks veel Haapsalu Põhikool.

Lihula Gümnaasiumi tublid esitused

Kahest poolfinaalist sai kõige hõlpsamini edasi Lihula Gümnaasiumi I võistkond. Kindlalt, 3:0 alistati Haapsalu Põhikool. Teine poolfinaal oli märksa pingelisem. Peale viigilist normaalaega, alistasid Virtsu Kooli poisid penaltiseerias Lihula Gümnaasiumi II võistkonna.
Pronksmedali kohtumine Haapsalu Põhikooli ja Lihula Gümnaasiumi II vahel oli samuti väga huvitav. Peale viiki normaalajal asuti penalteid lööma. Jälle tuli Lihula II võistkonna liikmetel mõru pill alla neelata ja kaotus, sellel korral Haapsalu Põhikoolilt vastu võtta.

Kuldmedalimängus ei andnud Lihula Gümnaasiumi I võistkond Virtsu Koolile mingit võimalust. Ülekaal oli suur ja 3:0 võiduga saavutati Läänemaa KSL 4-6.klasside saalijalgpalli meistrimedalid. Seda suutis Lihula Gümnaasium juba selles vanusegrupis juba kolmandat õppeaastat järjest.

I Lihula Gümnaasiumi I – Marten Põld, Randy Põld, Markus Sõber, Virgo Vallik, Kardo Roosma, Andero Polberg, Siim Urb (treener Jaanus Getreu)
II Virtsu Kool (õpetaja Eduard Brock)
III Haapsalu Põhikool (õpetaja Erkki Lass)

4. Lihula Gümnaasium teine II (treener Jaanus Getreu)
5-6. koht– Palivere Põhikool (õpetaja Väino Munskind), Haapsalu Linna Algkool (õpetaja Aavo Tomingas)
7-8. koht- Noarootsi Põhikool (õpetaja Silver Schönberg), Taebla Gümnaasium (õpetaja Enn Kerge)
9-10 koht- Kullamaa Keskkool (treener Toomas Sassion), Risti Põhikool (õpetaja Ulrika Tülp)

Taas võistlevad Läänemaa koolid saalijalgpallis 5.veebruaril. Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldataval Läänemaa turniirilmängivad 1-3.klasside õpilased. Turniir toimub Lihula Gümnaasiumi Spordihoones.

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.