Loading... (0%)

Lihula Gümnaasium osales taas Osavusfestivali finaalvõistlusel

12 April 2017

6. aprillil toimus Tallinnas, Eesti Jalgpalli Liidu sisehallis seitsmendat korda Eesti Koolispordi Liidu ja Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatav Osavusfestivali “VÄRAV” finaalvõistlus, kus osales ka Lihula Gümnaasiumi võistkond, kes saavutas 70 võistelnud koolide seas tubli 20. koha.

Osavusfestivali näol on tegemist sportliku üritusega, kus kuueliimelised võistkonnad peavad läbima kolm jalgpallialast teatevõistlust, mille tulemused liidetakse ning seejärel selgub kooli koht edetabelis.

2011 aastal Raplas alguse saanud osavusfestival toimus esimese nelja aasta jooksul finaalina, kuid koolide suur huvi selle vastu tingis selle, et viimased kolm aastat on korraldatud igas maakonnas eelvoorud, et selgitada seal vabariiklikule lõppvõistlusele igast maakonnas kaks pääsejat. Seega on pääsemine finaali muutunud raskemaks. Tänavu osales üle vabariigi kokku 70 kooli ligikaudu 1000 lapsega.

Lihula Gümnaasiumi võistkonnad on osalenud kõigil seitsmel osavusfestivalil ning on teinud seda väga tublilt. Kahel aastal oleme tulnud ka võitjaks. Lisaks on meie kooli lapsed olnud tublid ka individuaalselt ning astunud mitmeid kordi ka pjedestaalile; esimestel aastatel korraldati ka individuaalvõistlusi.

Selle aasta finaalis esindasid Lihula Gümnaasiumi Kristel Oosim, Anna Maria Laev, Herman Reinmaa, Karl Murumets, Ralf Pindis ja Mihkel Sibul. Lapased võistlesid tublilt – kõik ülesanded sooritati osavalt, kiirelt ja särasilmselt. Löögiharjutustes saavutas võistkond lisaks veel oma isikliku rekordi – kõik see kokku andis selle aastal finaalis 20 koha.


Osavusfestival on päev, kus lisaks võistlusele pakutakse muudki huvitavat. Selle aasta jalgpallipäeval kohtus lastega trikijalgpallur Eno Lints, kelle etteaste pani kõik finaalis osalenud 170 last imestusest ahhetama. Lisaks said lapsed paluda autogramme Eesti koondislastelt, kohtuda Eesti jalgpallimaskott Siiliga. Loomulikult pakuti festivalil ka süüa ning tehti ühispilt. Oli tore päev. Eesti Jalgpalli Liidu ja Eesti Koolispordi Liidu ühine ettevõtmine on hästi õnnestunud ja toob igal aastal juurde uusi koole.

 

Jaanus Getreu

 

Foto: Kristel Oosim

Admin - post author

No other information about this author.