Loading... (0%)

Lihula gümnaasium võitis Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused jalgpallis

23 April 2016

Käesoleva õppeaasta viimastel Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlustel 4-6.klassidele osales üheksa kooli 11 võistkonnaga. Kolmandaks tulnud Haapsalu linna algkooli I võistkonna ja teise koha välja võidelnud Haapsalu põhikooli eest noppis esikoha Lihula gümnaasium. Ka kogu õppeaasta kokkuvõttes on Läänemaa parim kool jalgpallis just Lihula.

Rõõmu teeb, et ikka ja alati on koolide jalgpallivõistlused osavõturohked ja need on koolispordivõistlused, millest võtab osa koole igast Läänemaa nurgast. Just see ongi oluline, sest koolispordi võlu on ju ikka eelkõige liikumise tähtsustamine ja võistlustest osavõtmine.

Kuid ka koolisport on sport ja kui mängus on medalid, siis lapsed proovivad ikka läbi oma oskuste parimat. Ja lapsed on väga tublid, sest koolide mängutase on tõusnud. Kindlasti on siin peapõhjus selles, et kõikide koolide võistkondades on mängijaid, kes osalevad jalgpallitreeningutel mõne klubi juures, või koosnevad koolide võistkonnad jalgpalluritest, kes kõik igapäevaselt selle spordialaga tegelevad.

Tulised alagrupimängud 

Käesoleva õppeaasta 4-6.klasside jalgpallivõistlust, mis peeti Haapsalu kunstmurustaadionil, võib iseloomustada kahtepidi. Esiteks käisid medalimängudele pääsemiseks mõlemas alagrupis väga tõsised pallilahingud. Kindlasti oli üheks põhjuseks see, et turniiri reglement oli karm. Finaali pääsesid ainult alagruppide võitjad ja pronksimängule alagruppide teised. Seega, libastuda ei tohtinud.

Esimeses alagrupis olid väga lähedal finaali jõudmisele Haapsalu põhikooli 5.klass, Palivere põhikool ja Haapsalu linna algkool. Lõpuks oli kindlam Haapsalu PK 5.klass. Teises alagrupis oli samuti intriigi. Kui finaalipääseja Lihula gümnaasium alistas kõik oma vastased, siis  pronksimängule pääsemiseks käis tõsine heitlus.

Kuigi Taebla gümnaasium ja Haapsalu põhikooli 6.klass olid võrdsed, said siiski medalimängule linnapoisid.
Kohamängudes oli 9-10 koha kohtumises Haapsalu linna algkooli II võistkond parem Ristist, 7-8.kohamängus alistas Oru kool tulemusega 2:0 Taebla gümnaasiumi ja 5-6 koha kohtumises Palivere põhikool, peale 1:1 normaalaega penaltidega Ridala põhikooli.

Lihula suur ülekaal

Medalimängud olid aga ühepoolsed. Haapsalu linna algkooli I võistkond alistas Haapsalu põhikooli 6.klassi tulemusega 5:2. Finaalis oli aga Lihula gümnaasiumi ülekaal veel suurem. Finaalivastane Haapsalu Põhikooli 5.klass alistati väga kindlalt, tulemusega 5:0!
Läänemaa KSL meistriks tulnud kool võitis kõik kuus mängu ja lõi vastastele 29 väravat, jättes enda värava puutumata.


I Lihula gümnaasium- Virgo Vallik, Marten Põld, Henry Põld, Randy Põld, Markus Sõber, Sander Sõber, Mario Reks, Kardo Roosma, Siim Urb, Andero Polberg. Treener Jaanus Getreu

II Haapsalu Põhikool, õpetaja Erkki Lass
III Haapsalu Linna Algkooli I võistkond, treener Aavo tomingas
4. Haapsalu Põhikooli 6.klass, õpetaja Erkki Lass
5. Palivere Põhikool, õpetaja Väino Munskind
6. Ridala Põhikool, õpetaja Pille Raudsepp
7. Oru Kool, õpetaja Renno Silde
8. Taebla Gümnaasium, treener Ulrika Tülp, õpetaja Enn Kerge
9. Haapsalu Linna Algkooli II võistkond, treener Aavo Tomingas
10. Risti Põhikool, õpetaja Ulrika Tülp
11. Kullamaa Keskkool, õpetaja Peep Jõevee

Õppeaasta kokkuvõte

2015/2016 õppeaastal toimus Läänemaa koolidele 8 erinevat jalgpallivõistlust. Võistelda said kõik. Turniirid toimusid nii 1-3.klassidele, tütarlastele 7-9.klass, poeglastele 4-6.klass, 7-9.klass, 10-12.klass. Parimad selgitati nii saalijalgpallis, kui õuejalgpallis.

Võistlusi Läänemaal oma maakonna koolide lastele korraldasid: Läänemaa Koolispordiliit, Spordiliit Läänela, Eesti Jalgpalli Liit, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Läänemaa Jalgpalliklubi. See, et lastele korraldab võistlusi nii palju erinevaid organisatsioone näitab, et on, kellele turniire pakkuda ja muidugi saavad koolid Läänemaal kõige rohkem osa just jalgpallitegemistest. Selle taustal suur kiitus ka kõigile spordiõpetajatele.

Medaleid võitsid 9 erinevat Läänemaa kooli

Väga tähtis on ka see, et võistlustelt ei riisu koore ainult linnakoolid või gümnaasiumid, vaid medalivõite tähistavad ka pisematest, pisemad. Sellel õppeaastal näiteks 15 õpilasega Vatla kool, kes võitis II koha 1-3.klasside turniiril. Kokku aga said medalimekki tunda sellel õppeaastal 9(!!!) erinevat Läänemaa kooli. See on ülimalt meeldiv.

Kolmandat õppeaastat järjest on Läänemaa parim kool jalgpallis Lihula gümnaasium. Ning juba teist õppeaastat on meie maakonna kool võitnud medali ka Eesti KSL meistrivõistluste finaalturniirilt. 2014/2015 õppeaastal tulid Lihula gümnaasiumi 7-9.klasside tüdrukud Eesti koolide meistriks ja 2015/2016 õppeaastal said Haapsalu põhikooli sama vanad poisid III koha.

Koolide pingerida 2015/2016 Läänemaa võistlustel

I Lihula Gümnaasium 3 kuld, 2 hõbe, 0 pronks
II Haapsalu Põhikool 2 1 3
III Taebla Gümnaasium 1 2 0
4. Läänemaa ÜG 1 1 1
5. Haapsalu Linna Algkool 1 0 1
6. Vatla Algkool 0 1 1
7. Virtsu Kool 0 1 0
8. Noarootsi Kool 0 0 2
9. Ridala Põhikool 0 0 1

Jaanus Getreu
Fotod: Elen Kulli

Admin - post author

No other information about this author.