Loading... (0%)

Lihula jalgpallur Karl Mäger võitis Eesti saalijalgpalli Rahvaliiga

23 April 2016

Lihula noor ja andekas 17-aastane jalgpallur Karl Mäger võitis täna Eesti saalijalgpalli Rahvaliiga finaalis oma meeskonna FC Abja koosseisus meistritiitli.

Eesti saalijalgpalli Rahvaliigat alustas sel saalihooajal 74 võistkonda üle Eesti. Läänemaal oli rõõmustada küllaga. Näiteks Lihula Jalgpalliklubi jõudis kaheksa hulka ja nüüd võitis Lihula poiss esikoha. Muide, Lihula JK pidi veerandfinaalis tunnistama 4:5 justnimelt FC Abja paremust. Poolfinaalis alistas Mägeri võistkond tugeva FC Tannemi 2:1.

Põnev ja kaasahaarav finaal

Täna Abja-Paluojas peaaegu 100 silmapaari ees peetud finaalis alistati pärast 2:2 lõppenud normaalaega penaltitega 2:0 Narva EE Õlitööstus. FC Abja jäi esimese poolaja lõpuks 0:2 taha, kuid suutis sellest kaotusseisust viigi ning lõpuks ka meistritiitli välja võidelda. .

“Vastased alustasid kohe aktiivselt, kuid ka meie mängisime terve kohtumise kindlalt ja sära oli silmis. Samas oli meil ka palju õnne. Nii finaalis kui ka näiteks poolfinaalis. Muidugi oli mäng füüsiliselt väga keeruline. Mind ennast tõmmati täna väga jõhkralt maha. Kuid olime kindlamad ja tulime meistriks,” lausus Karl Mäger pärast finaali.

FC Abja võistkond. Lihula noormees Karl Mäger tagumise rea kõige parempoolsem. Foto: erakogu

Karl Mäger sattus FC Abja meeskonda juhuslikult, kuid siiski oma oskuste toel. “Olen sageli Abjas vanaema juures ja kord küsisin nädalavahetusel sealse treeneri käest luba treeningul osaleda. Esimene treening õnnestus väga hästi, lõin palju väravaid ja olin muidu tubli, ning treener Riivo Roosnurm kutsus mind juba järgmiseks mänguks võistkonda.”

Karl Mäger

Mitmekülgne noormees

Üheksa aastat Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis treeninud Karl Mäger esindab hetkel nn suures jalgpallis Pärnu JK Vapruse meeskonda, kellega mängib Eesti meistrivõistluste III liiga Lääne tsoonis, kus mängivad ka Läänemaa JK ja Lihula JK. Vapruses on tema võistkonnakaaslasteks veel kolm Lõuna-Läänemaa JK-s alustanud jalgpallurit.

Karl Mäger on ka väga tubli kergejõustiklane. Ta on mitmekordne Läänema noorte kergejõustikumeister ja jõudnud Eesti noorte meistrivõistlustel mitmel alal finaali. Tema palliviskerekordiks on näiteks 96 meetrit! Märkimisväärne on ka fakt, et ta on esindanud jalgpallis Eesti noorte U16 koondist.

Jaanus Getreu
Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.