Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi jalgpallurid saavutasid teise koha

22 September 2015

Läänemaa KSL meistrivõistlustel selgitati parimad 10-12. klasside jalgpallis, kus esines edukalt meie Lihula Gümnaasiumi meeskond. Turniiril osalenud viie võistkonna seas saavutati tubli teine koht.

Meie poisid alistasid Läänemaa Ühisgümnaasiumi II 2:1, Noarootsi Gümnaasiumi 2:1, viiki 1:1 mängiti Haapsalu KHK-ga ja kaotus tuli vastu võtta võitjatelt, Haapsalu Üldgümnaasiumi I võistkonnalt 2:3.
Väravad lõid Rivo Oosim 4, Reno Mark 2, Reilo Mark 1.  Hõbedases meeskonnas mängisid veel Egert Rassel, Hergo Vald, Martin Teppan, Ainar-Sten Junker, Joel Rummel. Õpetajana juhendas võistkonda sel sügisel ametisse asunud Mairo Kanter.

Koolide jalgpalliturniirid on aasta-aastalt läinud kõrgetasemelisemaks. Just gümnaasiumide hulgas, kuid ka nooremates vanuseastmetes. Kui kogu 25 aastat, mil olen noortega kaasas käinud, mingisse ritta seada, siis seda teha on raske. Paljud asjad on muutunud. Lapsi on vähem, näiteks aastal 1991, 1992 selgitasid ka põhikoolid oma paremad üle välja üksteist üheteistkümne vastu mängides, nüüd seda teha ei annaks, sest lapsi on vähem.

Läbi aegade

Sport käib ikka, nagu alati, tõusude ja mõõnadega. Vahest tulevad paremad aastakäigud, vahest on ühtlane tase pikaajalisem, vahest on vaja särtsu rohkem juurde, vahest osaleb rohkem koole, vahest vähem. Koole ka kaob, või kaob lapsi koolidest. On koolides, kes kunagi domineerisid, üldse oht, et neid ei suletaks. See kõik on jätnud oma pitseri. Kuid jalgpallirahvas on jäänud ühtseks. Pole olnud vahepeal isegi staadionit, kus mänge pidada.

Oli aasta, kus koolid selgitasid parimad Haapsalu Lossihoovis. Viimased aastad on  seis stabiilne – alati on 8-10 kooli osalenud igal võistlusel. Kuid viimased aastad on mängukvaliteet tõusnud, sest kõikide koolide võistkondades on lapsed, kes osalevad klubide treeningutel, või on kooli enda juures jalgpalli treening grupp.

See ongi see, mille poolest väike samm astutud. Kui võtta näiteks aasta 2000 ja aasta 2015, siis seis on suures järgus sama, ehk tasegi võrdne. Ei oska ju öelda kas võidaks sajandivahetuse või praegune meister. Ka 15 ja rohkem aastat tagasi tegid koolide treenerid mega tööd, seda koolide juures. Kuid kindlasti on kogu jalgpallitöö hetkel süsteemsem. Sellega tõuseb ka kvaliteet.

Jaanus Getreu

Foto: Liset Kuusik (Lihula JK mäng, Reno Mark)

Admin - post author

No other information about this author.