Loading... (0%)

Lihula Gümnaasiumi jalgpallurid taas poodiumil

10 March 2017

Kolmapäeval, 8. märtsil toimusid Haapsalus Läänemaa U19 vanusegrupi saalijalgpalli meistrivõistlused. Lihula Gümnaasiumi õpilased näitasid kvaliteetset jalgpalli ning saavutasid III koha.

U19 on vanusegrupp, kus tohivad mängida alla 19-aastased noored. Lihula Gümnaasiumi võistkond koosnes sedapuhku 15-17-aastastest noorsportlastest nagu Rivo Oosim, Hergo-Herich Vald, Martin Teppan, Reno Mark, Reilo Mark, Krismar Liiv, Heino Pärnpuu ja Ainar-Sten Junker. Treener Jaanus Getreu.

Antud võistlus ei kuulu ametlikult Läänemaa Koolispordi Liidu kalendrisse ning seda korraldavad osalevad koolid ise. Tänavu mängisid turniiril kokku viis võistkonda: kõik hästi komplekteeritud ning seda põhjusel, et neis tegid kaasa jalgpallurid, kellel on vähemalt 10 aastat treeningpraktikat ning kelledest paljud on mänginud kaasa Eesti kõrgemates noorteliigades. Seda kõike saame öelda ka meie, Lihula Gümnaasiumi võistkonnas mängivate poiste kohta.

Ka meie meeskonnas mängisid noormehed, kelle jalgpalluri karjäär on kestnud vähemalt kümme aastat; mõnel alates lasteaia viimasest rühmast tänaseni. Meie noored on samuti pikki aastaid mänginud Eesti noorte meistrivõistlustel. Turniiril näitasid poisid kvaliteetset jalgpalli – tasuks igati korralik III koht.


Päeva kahes esimeses kohtumises tuli tunnistada vastaste paremust: Läänemaa Ühisgümnaasiumi I võistkonna vastu jäi poistel puudu õnnest, vahel ka meisterlikkusest. Pall ei tahtnud kuidagi leida teed väravasse ning kuigi tegime vastastest, hilisematest meistritest poole rohkem raamilööke, ei piisanud sellest siiski – kaotus 1:3.

Haapsalu Kutsehariduskeskuse võistkond oli füüsiliselt tugev ja ei aidanud ka meie poiste poolt pakutud ilus tehniline mäng – kaotus 0:2.

Et siiski turniirilt maksimum ehk medal välja pigistada, tuli kahes järgmises mängus näidata oma parimaid oskusi. Seda Lihula Gümnaasiumi noored sportlased ka suutsid.

Väga hea oli vaadata tarka, tehniliselt ilusat ja taktikaliselt küpset jalgpalli, mida täiendas suur tahe ja üksteise toetamine – tõeline meeskond. Noarootsi Gümnaasiumit võideti 5:2 ja Läänemaa Ühisgümnaasiumi II võistkonda väga võitlusliku mängu järel 1:0.


Rivo Oosim lõi kokku 3, Reilo Mark 2 ning Reno Mark ja Martin Teppan kumbki 1 värava.

Lihula Gümnaasiumi on käesoleval õppeaastal Läänemaa koolidevahelistel jalgpallivõistlustel võitnud juba 7 medalit: kaks kulda ja viis pronksi, mis tähendab, et hetkeseisuga oleme Läänemaa edukaim kool jalgpallis. Tasub mainida, et hoiame seda tiitlit juba neljandat aastat järjest!

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: Krismar Liiv

Admin - post author

No other information about this author.