Loading... (0%)

Lihula JK mängis sõpruskohtumise Soome jalgpalliklubiga

09 April 2016

Lihula JK valmistub algavaks III liiga hooajaks, mille raames on juba maha peetud neli sõpruskohtumist. Neist viimane peeti üks päev enne hooaja avavilet Soome IV liiga võistkonnaga FC Nekkarin Pallo. Kohtumise võitis Lihula JK seisuga 4:2.

Pikalt etteplaneeritud mäng

12991825_1189319647746988_309351070_oSoome jalgpalliklubi peatreener Lasse Karppinen võttis juba kolm kuud tagasi ühendust Lõuna-Läänemaa JK treeneri Jaanus Getreuga, mille käigus avaldati soovi Läänemaa poistega sõbralikult mõõtu võtta. Kuna LLJK mängijad on IV liiga meeste jaoks veel veidi noored, lepiti kokku sõpruskohtumine Lihula JK-ga. Sõprusmäng peeti Haapsalu kuntsmurustaadionil.

Mäng oli rahulik ning õhkkond sõbralik. Esimene poolaeg lõppes 2:1 Lihula kasuks. Esimesel poolajal said jala valgeks Madis Sibul ja Argo Mõtt. Lihula JK sai kahe minuti jooksul kaks penaltit, millest realiseeriti üks. Vastaste värav sündis Lihula meeste eksimustest, kui kaitsemängija ja väravavahi vahel tekkis ebakõla.

Poolajal räägiti probleemsed kohad üle ning teine poolaeg võis alata. Teisel poolajal oli näha, et Lihula lühike varumeestepink annab mängupildis tunda, kuid edukate rünnakute järel lõid palli väravasse Reno Mark ja Andro Aavik. Soome võistkonna teine värav sündis penaltist ning sellega ka mäng lõppes.

Algus traditsioonile?

12970730_1189319214413698_1289934385_o (1)Lihula JK jäi mänguga rahule. Enne mängule minekut olid mehed veidi ärevil, sest keegi ei olnud Soome IV liiga tasemega kursis. Kerget hirmu tekitas Läänemaa Jalgpalliklubi 0:9 kaotus Soome II liiga klubile, kuid peale mängu olid tulemused ja emotsioonid positiivsed.

Lihula JK jättis vastastele hea mulje ning klubi kutsuti suvel Soome, et ka seal üks jalgpallimatš maha pidada. Klubide treenerid olid arvamusel, et üksteisele külla sõitmisest ja sõprusmängude pidamisest võiks saada omavaheline traditsioon. Seega kes see aasta Lihula ja Nekkarin Pallo mängule ei jõudnud, saab selleks ehk võimaluse järgmisel aastal!

Aitäh mängu korraldajatele ja mängumeestele, et selline mäng sai toimuma ning loodame, et suvel kohtutakse omavahel juba Soomes!


Tekst ja fotod: Liset Kuusik

Ülejäänud fotogaleriid näeb SIIT.

Admin - post author

No other information about this author.