Loading... (0%)

Homsest hakkab üle Eesti kehtima tuleohtlik aeg

08 April 2016

Homsest algab tuleohtlik aeg, mil looduses võib tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Metsas liikujatel on lõkke tegemisel ja grillimisel soovitav kasutada riigimetsa majandamise keskuse lõkkekohti, nende asukohad leiab RMK kodulehelt.

Päästeameti tuleohutusjärelvalve osakonna juhataja Marko Rüü sõnul on viimase paari nädalaga hüppeliselt kasvanud  põlengute arv looduses. „Enamikul juhtudel ongi põlengud looduses alguse saanud hooletust lahtise tule kasutamisest, “ ütles Rüü.


Alustatakse reididega

 

Eelolev nädalavahetus tuleb prognoosi kohaselt soe ja päikeseline, mis meelitab inimesed õue kevadisi aiatöid tegema. Seoses kevadise lehtede ja okste põletamisega kutsuvad Päästeamet ja Keskkonnainspektsioon inimesi üles jälgima küttekolde välise tule tegemisel järgima ohutusnõudeid ning tuletavad meelde, et kulu põletamine on keelatud.

Et hoida silma peal ohutusnõuete täitmisel, alustavad Päästeameti tuleohutusjärelevalve ja Keskkonnainspektsiooni ametnikud  Saare-, Hiiu-, Lääne-, Rapla-, Järva-, ja Pärnumaal kevadisi ühiskontrolle.

Meelespea lõkketegijatele

 

paasteEnne lõkke tegemist tuleb veenduda selle ohutus kauguses lähimate hoonete ja metsani. Ohutu vahemaa hooneteni on minimaalselt 15 meetrit ja metsani 20 meetrit. Siinkohal tuleb üle rõhutada, et tegemist on minimaalse kaugusega, see võib alati suurem olla.

Lõkkeaseme ümbrus tuleb puhastada kuluheinast. Kõige kindlam on, kui lõkke alus ümbritsetakse kivide või muldvalliga, et tuli mööda kuiva taimestikku edasi ei leviks. Kindlasti jälgi ka tuule suunda ja kiirust. Lõket tohib teha, kui tuule kiirus on alla 5,4 meetrit sekundis, ehk nõrga tuulega, Tuule suund ei tohi ei ole hoonetele ega ladustatud põlevmaterjalile ning austage kindlasti ka oma naabreid.

Kui ikka tuule suund on otse naabri majale või hoovi, siis tasub lõkke tegemine edasi lükata ja oodata soodsamat ilma. Lõkke juures peab alati valmis olema ämber veega, kastekann, survestatud aiakastmise voolik või tulekustuti.

Oluline on, et lõket ei jäetaks järelevalveta. Kui lõketegemine lõpetatakse, tuleb lõkkease ja hõõguvad söed üle valada veega või katta pinnasega. Selliselt tehes võime kindlad olla, et juhuslik tuuleiil ei puhu sädemeid lendu ja tuli ei paisu iseseisvalt suureks.

 

Keskkonnainspektsioon tuletab meelde, et kõik, mis ei ole immutamata puit ega paber, on põlemisel ohtlik sinule, su lähedastele ja loodusele. Uuri lähemalt, mida ei tohi lõkkes põletada http://www.loke.ee/. Näpunäiteid turvaliseks grillimiseks ning turvaliseks lõkke tegemiseks vaata SIIT.

Täpsemat infot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

 

Foto: Päästeameti Facebook

Päise foto: Kodutuleohutuks.ee

Admin - post author

No other information about this author.