Loading... (0%)

Lihula korvpallimeeskond saavutas Massu turniiril teise koha

14 December 2016

Möödunud laupäeval, 10. detsembril toimus Kõmsil juba kaheksandat korda Lõuna-Läänemaa piirkonna harrastuskorvpalluritele mõeldud Massu Sõprade turniir, kus Lihula meeskond saavutas teise koha.

Peakorraldaja Armand Reinmaa kutse võtsid vastu kõik antud piirkonnas korvpalliga tegelevad keskused. Kokku osales viis meeskonda: Lihula, Virtsu, Vatla ja Massu I ning Massu II.

Turniiri peamine rõhk on korraldajate sõnul sõprusel ja toredal pallimängupäeval: nende kiituseks tuleb tunnistada, et siiani on see alati õnnestunud. Antud võistlusele minnakse alati hea tujuga; ikka selleks, et veeta sõpradega üks sportlik päev.

Lihula korvpallurid on järjekindlad osalejad: on aastaid, kus seda on tehtud lausa kahe võistkonnaga. Nii juhtus mullu, kui meie esindusmeeskond viis koju turniiri võidukarika ning veteranid saavutasid kolmanda koha. Sellel aastal oli Lihula koosseis segu mõlemist võistkonnast: noorema ja vanema mängija vanusevahe oli 24 aastat, kuid head esitust see ei seganud.

Hea turniir enne Läänemaa meistrivõistlusi

Turniiril mängisid kõik meeskonnad üksteisega läbi, misjärel toimusid kohamängud. Lihula meeskond alistas turniiri vältel kõik oma vastased: kõige pingelisem kohtumine peeti Massu I korvpallurite vastu, keda alistati põnevate lõpusekundite trilleris 41:40. Kuna Massu meestele oli see ainus kaotus, tähendas see ühtlasi seda, et finaalis on nad taas vastamisi Lihula korvpalluritega. Pronksimängus alistas Virtsu meeskond Vatla võistkonda.

Finaal Lihula ja Massu meeskondade vahel algas taas väga huvitavalt, kuid mida mäng edasi, seda enam hakkasid Massu korvpallurid kodupubliku marulisel toel eest libisema. Vastaste kahe tagamängija kaugvisked tabasid eksimatult korve ning Lihula mehed sellele vasturohtu enam ei leidnud. Kaotus 31:47 tuli vastu võtta ja hommikul kaasa võetud rändkarikas aastaks Massu võistkonnale loovutada. Seega turniirilt auväärne teine koht.

Lihula meeskonda kuulusid: Rando Tomingas, Reilo Mark, Mairo Kanter, Raiko Söötmaa, Tõnis Pelapson, Argo Mõtt ja Jaanus Getreu.

Võistkonna mängiv treener Mairo Kanter suunas pilgu tulevikku: “Arvestades 17.detsembril algavaid Läänemaa meistrivõistlusi, oli peetud turniir hea.” Nimelt mängisid Massus toimunud kohtumistel Lihula võistkonna koosseisus paljud korvpallurid, kes hakkavad kodukanti esindama peatselt algavatel Läänemaa meistrivõistlustel.

Lisaks Massu turniirile on Lihula korvpallimeeskonnal kavas sel nädalal sõpruskohtumine gümnaasiumi spordihoones. “Oleme hoolsalt treeninud – pooled meist harjutavad Tallinnas, teine pool Lihulas. Algavale turniirile läheme vastu medalimõtetega ning proovime sõpruskohtumisega kokkumängu parandada,” selgitas Mairo.

Läänemaa meistrivõistlustest võtab osa kuus meeskonda: avamängus kohtub Lihula meeskond hiidlaste Korvpalliklubi Askusega.

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: Piret Morševitski

Admin - post author

No other information about this author.