Loading... (0%)

Lihula korvpallinaiskond võitis Läänemaa meistritiitli

10 April 2017

Pühapäeval, 9. aprillil toimusid Haapsalus Wiedemanni Spordihoones Läänemaa 2017 aasta korvpalli meistrivõistluste otsustavad mängud, kus medalid jagati nii nais- kui ka meeskondadele. Selle aasta eelvoorud suurema takistusteta läbinud Lihula korvpallinaiskonda saatis edu ka nüüd: finaalis võideti veenva ülekaaluga 56-31 Noarootsi naiskonda.

Lihula naiste jaoks oli tegemist eelmise aasta tiitli kaitsimisega. Juba poolajaks, mis võideti 29-11 suure edu kätte saanud naiskond jätkas samamoodi ka teisel poolajal. Lõppskooriks kujunenud 25 punktiline võit näitas selle aasta jõudude vahekorda üsna veenvalt.

Finaal algas meie naiste taktikepi all – eduseis 13-0 saadi kiirelt. Krislin Saag tegi skoori, võttis lauda ja blokeeris isegi vastaste visked. Teda toetasid skooritegemisel hästi Ave Veldt ja Kristel Talv, lauavõitluses oli tubli Carina Jurs. Mida mäng edasi, seda selgemaks sai, et Lihula naistele tänases finaalis vastast ei ole.

Treener Liana Piirsoo sai enamjaolt oma endistest õpilastest komplekteeritud võistkonnas teha palju vahetusi, millega hoidis mängutempo kõrgel ning andis kõikidele piisavalt mänguaega. Lihula naiskonna liikmed olid väga tublid.

Võistkond, kelle rünnakud on läbimõeldud, kaitse paigas ja naiskonna liikmetel korralikult selge korvpalli ABC, jättis korvpallisõpradele sellel pühapäeval väga hea mulje. Vaadata tribüünilt oma kodunaiskonna head mängu on eriline tunne ning siinkohal ei ole tegu lihtsalt komplimendiga. Pealtvaatajate hulgas olid mitmed endised korvpallurid minuga nõus, et Lihula võistkond võiks mängida naisteliigas.

Läänemaa naiste korvpalliga on hetkel keerulised ajad ent nii varem kui ka praegu on Lihula olnud alati tooniandja.

“Nüüd oleme kaks aastat järjest meistriks tulnud. Vahepeal võistlusi üldse ei peetud. Kuid enne pausi oleme ka meistriks tulnud. Siis minu esimese põlvkonnaga. Kõik tüdrukud on olnud alati väga tublid,” kiitis naiskonda treener Liana Piirsoo.

Just, treeneri sõnadega tuleb igati nõustuda. Liana Piirsoo korvpallitreeningutelt Lihulas on aegade jooksul läbi käinud sadu lapsi. Ja nüüd täiskasvanuks saades, kodukandist eemal elades tullakse ikka ja alati Lihula eest võistlema ja kodukanti lapsepõlve trennikaaslastega esindama.

See on tore. Soovime naiskonnale õnne edaspidiseks.

LÄÄNEMAA 2017 AASTA KORVPALLIMEISTRID: Krislin Saag, Kristel Talv, Ave Veldt, Kerstin Timmermann, Carina Jurs, Piret Hallik-Sass, Katrin Lehtpuu, Katrina Ihermann, Inga Rennit. Treener Liana Piirsoo. Foto: Liana Piirsoo

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.