Loading... (0%)

Lihula noored kergejõustiklased Eesti tipus

05 July 2015

Rakveres lõppesid kolm päeva kestnud Eesti noorte meistrivõistlused kergejõustikus. Lihula valla noored, kes esindasid võistlustel Läänemaa Kergejõustikuklubi, esinesid väga tublilt.

Eesti meistrivõistluste edukaim sportlane

Meeldiv on tõdeda fakti, et Eesti 2015. aasta noorte kergejõustiku meistrivõistluste edukaim sportlane on meie Martin Teppan. Martin võitis kuldmedal 800 meetri jooksus, sama suutis ta ka 1500 m takistusjooksus. Ja et iga päev oleks medalipäev, suutis noormees võita veel pronksmedali 2000 m jooksus.
“Ma olin väga üllatunud ega osanud niisuguseid tulemusi üldse oodata,” oli tema enda kommentaar. Metsküla Algkoolis pikamaajooksuga tegelema hakanud Martin oli mõistagi väga rahul ja rõõmustas õnnesoovide üle.

Tema treenerid esimeses koolis olid kehalise kasvatuse õpetaja Hellat Rumvolt ja staažikas jooksumees Arvo Asu. Just kogenud maratonihunt (Arvo on läbinud kümneid maratone) Arvo Asu on noormehele siiani nõu andnud. Samas treenib Martin ka treener Endel Susi näpunäidete järgi.
Lihula Gümnaasiumis õppivale noormehele on kindlasti igakülgne mitmekülgsus kasuks. Lisaks käib Martin muusikakoolis ja osaleb ka jalgpallitrennis.

Martin Teppani tulemused:
I koht PB 800 m jooks 2.10.89;
I koht PB 1500 m takistusjooks 5.06.04;
III koht PB 2000 m jooks 6.29.14.
Ja need ei ole lihtsalt numbrid, vaid ütlevad spordisõbrale 15 aastase sportlase taseme kohta palju. Nende arvude pealt on hea edasi minna ja tulevikus samm edasi astuda.

Ainar-Sten Junkeri pronks

Ka teine Metsküla poiss tõi meistrivõistlustelt medali. Ainar-Sten Junker saavutas PA 10 km käimises ajaga 1.10.37 pronksmedali. Tänavu kevadel Lihula gümnaasiumis põhikooli lõpetanud noormehe tulemust tuleb aga hinnata hoopis teise külje pealt. Mäletatavasti võitis Ainar-Sten Eesti noorte maadluse meistrivõistlustel sellel aastal samuti medali. Kergejõustik ja maadlus, sellist kombinatsiooni annab otsida. Tegemist on ääretult mitmekülgse spordimehega. Ainar on ka mees, kes näiteks vajadusel Lihulasse kodukülast jalgrattaga trenni tuleb. Ka Ainar-Steni esimene treenerikombinatsioon oli Rumvolt-Asu ja praegu Susi.

Ka teised meie poisid väga tublid

Lisaks medalimeestele tegid häid tulemusi ka ülejäänud kolm meie noorsportlast. Jalgpallurina tuntud Raiko Söötmaa võistles noorsooklassis ja võlus välja mõned üsnagi head kohad. Nii oli ta Eesti meistrivõistlustel 5000m jooksus ajaga 19.31 kümnes ja 1500 m jooksus 4.51.63-ga üheteistkümnes. Oma kõrgeima koha, viienda, sai aga Raiko 3000m takistusjooksus ajaga 12.03.93. Ka noorem Söötmaa, Roland esindas Eesti noorte meistrivõistlustel Läänemaa Kergejõustikuklubi. Tema paremaks kohaks jäi PB klassi 1500 m takistusjooksus saavutatud 9 koht, ajaga 7.33.68. Ära tuleb märkida veel ka see, et Roland heitis ka vasarat ja sai seal 11. koha.

Kõikidel aladel isiklikud rekordid

Karl Mäger, kes mängib jalgpalli Eesti noorte eliitliigas ja osalenud ka Eesti noortekoondiste kogunemistel on teada-tuntud kergejõustiklane. Tema kergejõustikutulemused hakkasid paranema just Lihula gümnaasiumi kehalise õpetaja Väino Põllu käe all, ning oma positiivse jälje on jätnud ka 8 aastat jalgpallitreeninguid. Karl on palli visanud 96 meetrit ja hea viskekäsi on ka odaviskes toonud häid tulemusi. Rakveres püstitas Karl kõikidel aladel isiklikud rekordid.
Odaviske maakonna noortemeister viskas nüüd Rakveres oda uueks isiklikuks rekordiks 46.17 ja saavutas 15 koha. 100 meetri jooksus sai PA vanuserühmas, tegelikult endast vanematega võistlev Karl ajaks 12.09 ja teenis sellega 22 koha. Isiklik rekord on tal ka 200 m jooksu 25.03. 400 m jooksus saavutas Karl ajaks 57.01 ja kohaks 14.

Mitmekülgsus viib sihile

On ainult üks sõna, millega saab kokku võtta meie noorte sportlaste esinemist – mitmekülgsus. Kõik viis tegelevad mitme alaga ja erinevad spordialad täiendavad teineteist: kergejõustik-maadlus-jalgpall. Eriti maapiirkondades, kus võimalusi vähem, hakkavad hakkajamad tegelema kõigega.

Nii on see alati olnud. Ka näiteks 25-30 aastat tagasi. Ikka meie omas Lihulas, ka siis tulid Lihula gümnaasiumi (tollase keskkooli) lapsed kergejõustikus Eesti noorte meistriteks ja medalitele. Kohe meenuvad Maia Jõemaa käimismedalid, Laas Libliku 4×100 meetri kuld aastast 1987 ja muidugi Gert Oosimi kullad-karrad mitmelt kergejõustikualalt, 400 meetri jooksust-kõrgushüppeni.
Ka need näitena toodud spordilapsed tegelesid veerand sajandit tagasi erinevate aladega, seda sõpradega koos Lihula koolis.

Kindlasti suur aitäh treener Endel Susile, kes meie lastele laagreid korraldab ja andekaid lapsi tähelepanuta ei jäta.

Kogu meie esindus

Raiko Söötamaa, Roland Söötmaa, Kristiina Köster, Endel Susi, Martin Teppan, Marten Jõevee, Ainar-Sten Junker, Karl Mäger ja Eneken Vendla

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.