Loading... (0%)

Ameerika Ühendriikide mereväe puhkpillikvintett esineb Lihulas

06 July 2015

19173432261_d25d380b58_oAmeerika saatkonnal koostöös Ameerika mereväe Euroopa orkestriga on hea meel kutsuda kuulajaid Ameerika Ühendriikide mereväe klassikalise muusika puhkpillikvinteti Allied Forces Winds kontserdile Lihulas, 9. juulil kell 16:00.

Juba mitmeid aastaid on Lihulal ja Ameerika Ühendriikide saatkonnal olnud hea koostöö ning see on saatkonna jaoks võimalus tänada Lihulat külalislahkuse eest. Saatkonna pressi – ja kultuuriatašee Bradley Hursti sõnul on Ameerika saatkonna jaoks oluline kontaktide loomine kogukondadega üle terve Eesti ning kahepoolne mõtete, vaadete ja kultuuri jagamine oluline, et paremini mõista tervet maad. “Meil on väga hea meel, et nüüd on see võimalus ka Ameerika Ühendriikide mereväe muusikutel Lihulas,” ütles Bradley Hurst.

Soovid läbi muusika

Allied Forces Winds on Ameerika Ühendriikide mereväe Euroopa orkestri kammermuusikakvintett, mis viibib Eestis seitsmendast kümnenda juulini. Kvintett, mille koosseisu kuuluvad flööt, oboe, klarnet, metsasarv ja fagott on koos mänginud kaks kuud ning esinenud mitmetes riikides, sealhulgas Saksamaal, Hispaanias ja Itaalias.

Esindades muusikuna Ameerika Ühendriikide mereväge on meil suurepärane võimalus esindada ameeriklaste parimaid soove läbi muusika,” sõnas kvintenti juht, Anthony Smouse. Ansambli klassikaline repertuaar ulatub Bachist Gershwinini, kuid nad on tuntud ka oma iseloodud seadete ning publikut üllatavate kaasaegsete esituste poolest.

Eestis antakse kolm kontserti

Kvintett ootab väga võimalust Eesti publikule esineda. Flöödimängija Danielle Wunderlich ütleb, et võimalus Eestis esineda on esmakordne kõigi ansambli liikmete jaoks ning nad ootavad pikisilmi võimalust Eesti kultuuri ja vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Ansambli18958767568_582af2240a_o koosseisu kuuluvad flöödimängija Danielle Wunderlich, Jordana Berryman fagotil, klarnetist Alex Ford, oboemängija Whitney Adams ja Anthony Smouse metsasarvel. Oma Eesti-tuuril esinevad nad kolme kontserdiga Tallinnas, Lihulas ja Sillamäel. Lihula kontsert toimub koostöös Lihula Muusikapäevade ning kohaliku omavalitsusega.

Kontsert toimub Lihula kirikumõisa tiigisaarel (vihma korral kultuurimajas) ja on kõigile tasuta.
Lisainfo: sündmuse Facebooki lehel ja artiklist “Muusikapäevad Lihulas 9.-12. juulil”

 

Sel neljapäeval

 

 

Admin - post author

No other information about this author.