Loading... (0%)

Lihula noorte jalgpallurite tegus nädal päädis nelja võiduka kohaga

07 March 2016

Lõppenud nädal oli meie noortele jalgpalluritele taas teguderohke. Saime end proovile panna mitmel erineval rindel. Lisaks Haapsalu CUP saaliturniiridele võistlesid meie noored edukalt ka Osavaima Jalgpalluri Festivalil VÄRAV. Kolm päeva jalgpalliga olid täis lusti, rõõmu ja häid tulemusi.

Osavaima Jalgpalliuri Festivalilt kaks esikohta

Osavaima Jalgpalluri Festivali Läänemaa eelvoor toimus teist aastat järjest Lihula Gümnaasiumi Spordimajas. Võistlesid nagu ikka 1-3. ja 4-5. klasside vanusegrupid. Kui noored said võisteldes end proovile panna, siis vanem vanusegrupp oli juba sihikindlalt võistlustules, sest Läänemaa kaks paremat kooli pääsevad vabariiklikule finaalvõistlusele! Vaatamata sellele, et Läänemaa eelvoorust võttis osa vähe koole, olid võistlused huvitavad ning pinget jätkus küllaga.

1-3. klasside arvestuses võitis Lihula Gümnaasium kõik kolm võistlust – täpsuslöökide, palli vedamise ja tehnikaharjutuse TURBO võistluse. Teise koha sai tubli Virtsu Kool. Lihula Gümnaasiumi eest võistlesid: Helena Rehe, Elise -Anete Bachaus, Raikko Kanter, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Timmo Kaasik.

Vanemas grupis oli võistlemas kolm kooli – Lihula Gümnaasium, Haapsalu Põhikool ja Virtsu Kool. Sellises järjekorras ka lõpetati. Konkurents esikohale oli väga tihe: nii Lihula, kui Haapsalu koolil oli kummalgi enne viimast võistlust üks alavõit. Lihula oli löönud täpsemini lööke ja Haapsalu oli osavaim olnud pallivedamises. Otsustavas harjutuses suutsid Lihula lapsed olla kiiremad ja tagada alavõiduga ka üldesikoha. Lihula Gümnaasiumi esindasid: Kristel Oosim, Anna-Maria Laev, Karolina Bachaus, Henry Põld, Andero Aavik, Herman Reinmaa, Mario Reks.

Tütarlastel auga teenitud hõbe Haapsalu CUP-ilt

Haapsalu CUP saaliturniiride sarjas mängisid Tütarlaste 2002 turniiril ka meie, Lõuna-Läänemaa JK tüdrukud. Viie võistkonnaga turniiril oli tase väga kõrge: mitmes võistkonnas tegid kaasa Eesti U15 koondise kandidaadid. Mängud olid väga kõrge tempoga ja tüdrukud näitasid ilusat jalgpalli. Väike harjumisaeg oli esimeses mängus saalipalliga, kuid mida kohtumised edasi, seda kindlamaks meie tüdrukute mäng muutus. Üksteise järel alistati Keila JK 4:2, Taebla SK 5:3 ja Läänemaa JK 3:0. Turniiri viimane mäng Tabasalu JK võistkonnaga pidi otsustama turniiri võitja. Sellel korral veel Tabasalu JK vastu ei saadud ja 1:4 kaotus tuli vastu võtta. Kuid tubli II koht turniiril on suurt kiitust väärt!

Klubi esindasid: Gertu Kütmann, Maria Reks, Trinity Õismets, Karita Üksvärav, Marjana Kuldsaar, Kristel Oosim, Anna-Maria Laev, Amy-Christina Mölder, Karolin Smõtskov.

Noortelt väärikas pronks Haapsalu CUP-ilt

Haapsalu CUP saaliturniiri mängisid ka meie 2004-2005 noored jalgpallurid. Seekord komplekteeriti meeskond noortest, kes hakkavad mängima Eesti 2016 aasta meistrivõistlustel. Alagruppide mängude lõpuks olid saanud mänguaega kõik poisid – ka need, kes on võistkonnas kõige nooremad.

Alagrupis alistasime Harju JK Peetri 3:2, Harju JK Akadeemia II 6:2. Kaotus, 2:3 tuli vastu võtta Läänemaa JK I võistkonnalt. Poolfinaalis läksime kokku tugeva Hiiumaa võistkonnaga. Mäng oli võrdne, kuid napp, 1:2 kaotus tuli siiski vastu võtta. Enne viimast, pronksmängu, olid poisid tahtmist täis ja läksid võistlema suure kindlusega. Vastaseks Keila JK. Pingeline ja hea tasemega mäng oli normaalajal lõppenud 2:2 viigiga ning ees ootas penaltiseeria, mis tõi meie poistele võidu – Haapsalu CUP pronkmedali.

Meie eest võistlesid: Mart Mikiveer, Mario Reks, Henri Kivisalu, Andero Polberg, Herman Reinmaa, Karl Murumets, Sander Sõber, Stefan-Lauri Mölder, Hugo Noormets, Geron Noor.

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi

Fotod: erakogu
Päise foto: Osavaim Jalgpallur 2014

Admin - post author

No other information about this author.