Loading... (0%)

Lihula nihutab Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäeva piire

03 March 2016

Lõuna-Läänemaa neljas ettevõtluspäev toimub Lihulas ja kannab pealkirja “Piiridest välja…”. 18. märtsil aset leidva inspiratsioonipäeva toimumiskohaks on Põhjala Tehno ülevaatuspunkt – piiridest väljas, kas pole? Ikka selleks, et meid ühiselt mõtlema ja tegutsema panna.

“Võtsime paar päeva järelemõtlemisaega, kuid kuna idee tundus põnev, otsustasime, et miks ka mitte, teeme ära,” ütles teistmoodi asukohavalikut toetanud OÜ Põhjala Tehno juhatuse liige Aivar Lämmergas.

Lõuna-Läänemaa selle aasta ettevõtluspäeva toimumispaik. Foto: pohjalatehno.ee

Tavapärasest erinevalt

“Selleks, et midagi edendada ja arendada, on vaja mõelda tavapärasest erinevalt ning igas mõttes väljapoole piire,” põhjendas Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos seesugust koha- ja teemavalikut. “Tegemist on ettevõtjatele ja ettevõtlusest huvitatud inimestele mõeldud inspiratsioonipäevaga, kus arutleme, kes paneb meie piirid ning kas tegelikult neid piire üldsegi on,” kirjeldas Ojala-Toos.

Seekordne ettevõtluspäev on teistsugune ja eristuv mitmes mõttes. Seda alates sellest, et tehnoülevaatuspunkt disainitakse seminarisaaliks, lõpetades esinejate ning teemavalikuga. Osalemiseks on kindlasti vajalik eelregistreerimine hiljemalt 14. märtsiks.

Alati leidub mingi lahendus

Päeva aitab modereerida ning peaesineja rolli kannab  Ott Pärna – ettevõtja, spordiaktivist ning doktorikraadiga majandusekspert, kes juhib tulevikuseire ja arendusettevõtet ESTCORP, veab Kuku raadio majandussaadet BUUM ning ehitab rahvusvahelist spordielustiili ettevõtet SCULT.

Ott Pärna. Foto: ottparna.com

Ott on ühtlasi ka mitmete ühiskondlike algatuste eestvedaja, endine Eesti Arengufondi ja investeerimisfirma SmartCap juhatuse esimees ning Tallinna Teaduspargi TEHNOPOL käivitaja.

Oti ettekande esimene pool keskendub maailma arengutrendidele, tuleviku tööle ja tulevikutöö oskustele. Teises pooles toob Ott välja kümme konkreetset näidet, kuidas ettevõtted ja ettevõtjad on kastist väljas mõeldes lahedaid ning edukaid ettevõtteid püsti pannud – seda sõltumata nende asukohast, vanusest vms.

“Ma olen ise pigem ‘jah mees’ ja radikaalne selles mõttes, et kui midagi on võimalik teha, siis tuleb see ka ära teha. Ja kui midagi ei ole võimalik teha, siis leidub alati mingi lahendus, kuidas see siiski ära teha,” sõnas Ott Pärna.

“Seepärast usun ma ka Lihula võimalustesse ennast parun Munchausen’ina oma piiridest välja tõsta, suuremaks mõelda ja nähtavamaks teha,” kinnitas Ott Pärna, kelle seni esimene ja viimane kokkupuude Lihulaga oli seoses vabakonnaga.
Nimelt toimus Lihula mõisas hiljuti üle-eestiline kahepäevane vabatahtlike võrgustiku koolitus, kus Ott esindas spordivabatahtlike liikumist.

Ootuspäratult ja teise nurga alt

Oma kogemuslugude ja näpunäidetega astuvad üles Lõuna-Läänemaa omad tegijad Janek Vipre, Olev Mihkelmaa, Marika Mann ja Aimar Roomets, keda täiendavad üllatuskülalised. Kõnealused ettevõtjad räägivad oma tegemistest ning mõtetest teise nurga alt, kui seda ehk esmapilgul eeldada võiks.

Üks paljudest Olev Mihkelmaa tehtud tööstusfotodest. Foto: olev.ee

Nii näiteks jagab fotograaf Olev Mihkelmaa, kes mööda Eestit ringi liikudes ja pildistades on näinud palju erinevaid ettevõtteid ja teinud muuhulgas rohkelt turundusfotosid,  oma muljeid selle kohta, kui põnev ja mitmekülgne on Eesti ettevõtlusmaastik.

Foto: narma.ee

Piiridest välja mõtlemise ja tulemusliku tegutsemise kogemusi jagab Janek Vipre, kes on Lihulas vaipu tootva ja neid üle maailma eksportiva Narma juht: “Uue loomine on keeruline ning eksimised ja valed valikud on kerged juhtuma – selliseid näiteid võib leida ka edukaima ettevõtte ajaloost.”

Seetõttu keskendubki Janek oma esinemises avameelselt paarile näitele Narma kogemusest, koondades oma mõtted ettekandesse “Narma rehad ja ämbrid”.

Lisaks saab näha ja kuulda, kuidas ja mil moel on piiridest välja tegutsenud mitme ettevõtmisega seotud olev Aimar Roomets, Estonian Nature Tours omanik ja tegevjuht Marika Mann ning lisaks veel paar inimest, kelle mõtted tuuakse osalejateni videoekraani kaudu.

Päeva lõpetab põnev paneeldiskussioon, kus Andres Huule modereerimisel ütlevad lisaks eelpool mainitud Janek Viprele ja Olev Mihkelmaale sõna sekka ka Lääne maavanem Neeme Suur ja suurettevõtja Koit Uus.

Ettevõtluspäeva traditsioon ja vajalikkus

LAKi ja Virtsu Arenguseltsi poolt neli aastat tagasi algatatud sündmuse eesmärgiks on ühendada kohalikke ettevõtjaid ning jagada infot ja kogemusi. “Lõuna Läänemaal elab hulk ettevõtlikke inimesi, kuid üksteise tegemistest teati väga vähe. Nüüd, neljandat korda toimuval ettevõtluspäeval, saame kokku juba suurema ühtekuuluvustundega. Ja meist ka teatakse rohkem,” ütles üks eelmise kolme ettevõtluspäeva korraldajatest Aimar Roomets.

“Teavet on levitanud üritusest osavõtjad ja meediakajastused, muljeid on kaasa viinud külalisesinejad. Selline tulemus oligi ettevõtluspäeva ellukutsumise ajendiks,” lisas Roomets, kes usub, et üheskoos suudame siinset elu alal hoida ja arendada.

“Loov ja teistmoodi mõtlemine ning eristumine on eduka ettevõtluse aluseks. Sageli tundub, et kõik on justkui juba olemas ja tehtud, aga kui näeme, missuguseid tooteid ning teenuseid siin ja mujal arendatakse, saame aru, et piire ei ole,” kutsus Varje Ojala-Toos kõiki ettevõtjaid ja ettevõtlusest huvitatuid 18. märtsil Lõuna-Läänemaa ettevõtluspäeval osalema.

 

piiridest-valja


Lõuna-Läänemaa IV ettevõtluspäev
“PIIRIDEST VÄLJA…”

KAVA

9.30 Kogunemine ja hommikukohv

10.00-10.30 Piiritletult piiridest: miks siin ja mis nüüd?
Neeme Suur, Varje Ojala-Toos, Aivar Lämmergas, Oliver Laats

10.30-11.30 Hüpe piiridest välja: Maailma arengutrendid, tulevikutöö oskused ja kümme praktilist ettevõtluslugu laiast maailmast
Ott Pärna

11.30-12.00 Kohvipaus

12.00-13.45 Kogemuslood
Janek Vipre, Olev Mihkelmaa, Marika Mann, Aimar Roomets

13.45-14.30 Lõuna

14.30-15.30 Paneeldiskussioon: Läänemaa ettevõtlus piiridest välja…
Paneeldiskussiooni juhib Andres Huul; arutelus osalevad Koit Uus, Neeme Suur, Janek Vipre, Olev Mihkelmaa

15.30-16.00 Päeva kokkuvõte

Palume enda osalemisest teatada hiljemalt 14. märtsiks, registreerudes SIIN

 

Kui kellelgi on täpsustavaid küsimusi või häid mõtteid, mis aitaksid selle ettevõtluspäeva piire veelgi nihutada, andke sellest julgelt märku.

Kohtumiseni 18. märtsil Põhjala Tehnos!

Kristi Märk
5668 8385
kristi.mark@lihula.ee
Lihula info- ja arenguspetsialist

Admin - post author

No other information about this author.