Loading... (0%)

Lihula staadioni on vallutanud noorte vutisõprade nädalane jalgpallilaager

14 June 2016

Lihula jalgpallistaadionil algas eile viis päeva kestev suvine lastelaager pisikestele vutisõpradele. Tegemist on esmakordse taolise ettevõtmisega meie vallas.

Tänavu Lihulas esmakordselt toimuvast suvelaagrist võtab osa 19 poissi ja 3 tüdrukut – kokku 22 last kuuest erinevast koolist ning viiest erinevast klubist. Lapsi on tulnud nii Lihulast, Massust, Vatlast, Virtsust kui ka Tallinnast.

Lisaks lastele on kohal ka kolm juhendajat, kes on jalgpalliliidu poolt hoolikalt valitud ning koolitatud noortetreenerid, mis tagab kvaliteetse treeningu ühildamise laste mängulõbuga. Meie lapsi juhendavad sedapuhku Jaanus Getreu, Teet Arukask ning Anni Ratas.

DSC_0992Eesti Jalgpalli Liidu ja Rimi jalgpalli suvelaagrite eesmärgiks on tuua rohkem noori eestlasi spordi ja jalgpalli juurde, tervise tugevdamine ning kehaliste- ja vaimsete võimete arendamine, mitte võit ja võidu saavutamine.

„Arvestame laste füüsilise, vaimse ja sotsiaalse küpsemise erinevustega. Laagrites saavad osaleda 6 – 12 aastased lapsed ning varasem kokkupuude jalgpalliga pole oluline,” rääkis EJLi rahvajalgpalli osakonna juht Teet Allas ning jätkas: “Soovime tuua laagrite kaudu jalgpalli mängu igale Eesti lapsele lähemale. Suvelaagrid pakuvad noortele eelkõige lõbusaid treeninguid ning jalgpalliga seotud mänge.”

Treening ja põnevad võistlused 

DSC_0006Laagri plaan näeb ette, et kõikidel päevadel toimub laager kellaaegadel 9:30 – 17:00. Päeva esimesel poolel toimub kerge treening – harjutatakse erinevaid lööke ning liikumist, mängitakse füüsist arendavaid mänge ning pealelõunat toimuvad turniirid. Lapsed saavad ise valida oma meeskonna ning panna sellele ka nime. Eile mängisid omavahel FC Barcelona ning Manchester United ning seisuks jäi sedapuhku viik – 2:2.

Eile toimus ka treenerite ja laagrilaste omavaheline mõõduvõtt, kus seekord pidid treenerid tunnistama kaotust – 2:3 pisikeste vutisõprade kasuks.

Ekskursioonipäev

Jalgpalli suvelaagris osalejad saavad neljapäeval kokku Tallinnas, kus toimub ekskursioon A.Le Coq Arena kompleksis ning kohtumine professionaalsete jalgpalluritega ikka selleks, et saada neilt inspiratsiooni ja näha oma kangelasi lähedalt. Samuti toimub ekskursioonipäeval ka laagritevahelised võistlused.

Laagri lõpus jagatakse väikeseid auhindu või diplomeid, mille lapsed saavad endale mälestuseks lõbusast suvenädalast.

Varustus mälestuseks

DSC_0008Kuigi lapse suvelaagril osalemine maksab vanemale 75 eurot, tasub teada, et selles hinnas on lisaks soojale söögile ka vesi ja puuviljad kogu laagri vältel, samuti ekskursioonipäev A. Le Coq Arenale, diplom ja meened, aga ka firma NIKE poolt välja pandud jalgpallivarustus, mis sisaldab lühikeste varrukatega ning mängija eesnimega särki, lühikesi pükse ja kedrasid, mis kõik jäävad lapsele mälestuseks.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi treener Jaanus Getreu on rõõmus, et Lihula valla suvine spordikultuuri elu on muutumas mitmekesisemaks: “Mul on hea meel, et oleme suutnud iga aasta tuua mingit uudsust meie suvisesse spordikultuuri: tänavu laste jalgpalli suvelaager, eelmisel aastal augustis toimunud sõpruskohtumine Lihula jalgpalliklubi ning Premium liigas mängiva Pärnu Linnameeskonnaga, üle-eelmisel aga Aleksander Kreegi mälestusvõistlused kuulitõukes, mis tänavu toimuvad juba kolmandat korda! Loomulikult ei tasu unustada ka neli aastat tagasi alguse saanud Läänemaa naiste jalgpalli meistrivõistlusi.”

 

Tekst ja pildid:
Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

Lisainfo: Lihulas toimub esmakordselt Eesti Jalgpalli Liidu suvelaager

Admin - post author

No other information about this author.