Loading... (0%)

Lihulas peeti isadepäeva jalgpalliturniir

14 November 2016

Laupäeval toimus Lihulas isadepäevale pühendatud saalihooaja avaturniir, kus mängisid 7-9 aastased noored sporditüdrukud ja poisid. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldatud turniiri võitsid seekord Hiiumaa noored, kuid tublid olid siiski ka kõik teised.

Juba 22 aastat järjest toimunud saalihooaja avaüritus on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi üks pikema traditsiooniga ettevõtmisi, mis kutsub lapsi vanuses 7-9 aastat lustima ja spordist rõõmu tundma. Ürituse suurim eesmärk on see, et osaleda saaksid ka Lõuna-Läänemaa piirkonna pisemate koolide õpilased. Siinkohal on hea tõdeda, et kunagi lapsena ise sellel võistlusel osalenud poisid on nüüdseks leidnud oma tee tagasi ning seekord treenerina; nii on Priit Tein, kes lapsena esindas Vatla Kooli, juhendamas nüüd sama õppeasutuse pisikesi vutipoisse.

Käesoleva turniiri eesmärgiks ei olnud võistkonnad sportlikult ritta seada, siiski kui mängus on pall ja lüüa tuleb väravaid, sai see ka tehtud. Tublid olid kõik, sest ükski meeskond ei jätnud väravaid löömata. Teistest pisut osavamad olid Hiiumaa Jaanika JK pisikesed jalgpallipoisid koosseisus Kermo Põtter, Kermo Jääger, Mikk Vallikivi, Uku Härmson, Karl Artur Valk ja Janori Remmelg; treener Jaanika Küttim. Neile järgnesid Triin Vellemäe juhendatavad Läänemaa JK kaks võistkonda, Vatla-Kõmsi ühendmeeskond ning Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi; viimaste treenerid Priit Tein ja Jaanus Getreu.

Virtsus 1995 aastal esmakordselt toimunud jalgpallipäev on aastakümneid endas kandnud põhiväärtustena rohkem, kui lihtsat saaliturniiri; lisaks jalgpallile on noortele pakutud alati ka muid tegemisi. Erandiks ei olnud ka see aasta, kus kavas olid veel ka teate- ja löögivõistlused, mis pakkusid lastele kohati isegi suuremat hasarti, kui jalgpalliturniir.

Viis erineva raskusastmega võistlust täitsid Lihula Gümnaasiumi Spordimaja kõrvulukustava kaasaelamisega ja seda mitte ainult laste vaid ka võistlusele kogunenud väga paljude lastevanemate poolt. Just viimaste emotsionaalseid ergutusi oli eriti meeldiv jälgida.

Pinget ja põnevust pakkusi ka löögivõistlus, kus iga võistkond tõmbas endale loosiga vastase kelle väravavahile oma löögioskust näidata tuli. Siinkohal said kiita nii lööjad, kui väravavahid.

Isadepäevale pühendatud saalihooaja avaturniir kulmineerus maitsva kringli ning puuviljade mekkimise saatel. Koos koguneti ka ühispildile.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tänab kõiki, kes osalesid ning kaasa elasid. Lastepoolne tänu kuulub Tiiu Kõrvits, Andres Arumäe, Lihula Leib ning Lihula Tarbijate Ühistule.

Lõuna-Läänemaa JK koosseis: Karl Reinmaa, Ats Kaasik, Kenneth Lomp, Marcus Reisel, Taavi Tiidussalu, Charli Takk.

 

 

Jaanus Getreu

 

Fotod:  Jaanika Küttim

Admin - post author

No other information about this author.