Loading... (0%)

Lihula lasteaias aitavad isadepäeva tähistada päeva peakangelased ise

11 November 2016

Eestis tähistatakse isadepäeva novembri teisel pühapäeval, milleks on tänavu 13. kuupäev. Kui peredes peetakse seda tähtpäeva nii, nagu keegi harjunud on, siis Lihula lasteaias on traditsiooniks saanud see, et külla tulevad rühmalaste isad, kes tutvustavad erinevaid valdkondi ning viivad läbi mitmesuguseid tegevusi.

Tänavu külastas Lihula lasteaia Sipsikuid ja Puhhe Raul Kukk, kes näitas lastele suurt traktorit ning rääkis põgusalt põllutöödest.

Lepatriinude rühma külastasid Markko Põld ja Hillar Leemets, kes ehitasid neljapäeval lastele pappkastidest toreda maja.

Puhhide rühmas käisid veel Konstantin Arpiainen, kes rääkis lastele sõprusest ning Simo Saun, kes tõi kaasa oma minizoo, kus lapsed said näha nii putukaid kui sisalikke.

 


Tuleval nädalal tuleb lasteaeda külla Olev Mihkelmaa, kes räägib kõigis rühmades robootikast ja meisterdab koos lastega mõne huvitava asja.

Tänuväärt ja meeldejääv traditsioon

Läbi aastate on olnud palju tublisid isasid, kes omalt poolt panustanud, et pakkuda teistmoodi õppimise võimalust, mis arendab laste silmaringi ning on ühtaegu mõlemat: põnev ja elevust tekitav.

Nii näiteks on lasteaeda külastanud isad Mart Ulm ja Ain Saare, kes tegid koos lastega puutööd – meisterdasid koos lastega, Mart Ulm on lisaks puutööle käinud rääkimas vibuspordist ning tegi koos lastega vibu. Kalmer Bachaus on tutvustanud kaitseliitu ja ehitaja tööd.

Olev Mihkelmaa, kes tänavu tutvustab robootikat, on varem rääkinud fotograafiast ja matkamisest; Randy Raud arboristi tööst, Janar Sõber sportlikest harrastustest, Marko Kanter puutööst ja ehitamisest – ehitas rühma mängunurka aknaraamid ja ukse.

Andrus Aruots, Marko Reisel, Andres Antsi on korduvalt käinud oma kaitseliitlase varustusega ja lapsed on saanud sellega põhjalikult tutvuda. Kindlasti väärivad äramärkimist ka Tarmo Veepalu traktorid ja muu tehnika, Aldo Vaani suur traktor ja tõstukid ning kogu talutehnika, Heikko Põld ja tema autogaraaž ning paljud teised, kes omalt poolt kaasa aidanud, et isadepäev meeldejäävalt tähistatud saaksid.

Maakondlik isadepäev

Sel pühapäeval, 13. novembril on kõik pered oodatud Haapsalu Wiedemanni spordihoonesse, kus toimub maakondliku isadepäeva tähistamine. Jõustruktuuride korraldatav tasuta kogupereüritus Kõikide laste isadepäev algab pühapäeval kell 11 ja tegevusi jätkub kuni kella kolmeni.

Kohapeal saab näha kaitseväe rasketehnikat ja relvi, sealhulgas ka eriväelaste varustust ning proovida sõdurivarustust. Kaitseliit näitab, kuidas ennast maskeerida ning pakub tasuta sõdurisuppi. Näha ja katsuda saab veel politsei- ja piirivalveameti politseiautosid ja et Haapsalu on merelinn, on kohal ka politsei merekaater.

Isadepäeva tähistamine sai alguse Ameerikast 1910. aastal. Selle traditsiooni algatas naine, kelle sõjaveteranist isa oli pärast abikaasa surma üksinda kuus last üles kasvatanud. Meile on isadepäev tulnud Soomest ja selle tähtpäevaga märgitakse ära meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele ja vanaisadele.

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Fotod: erakogu

Admin - post author

No other information about this author.