Loading... (0%)

Lihulas peeti Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused sumomaadluses

02 november 2017

Eile toimusid Lihula Lasteaia spordisaalis Läänemaa Koolispordi Liidu meistrivõistlused sumomaadluses, mille osalejate arv oli tänavu rekordiline – tervelt 52 noort, kelle seas ka 13 tüdrukut.

Võistlema tuldi kohale Haapsalu Linna Algkoolist, Haapsalu, Martna, Risti ja Taebla põhikoolidest, Haapsalu Nikolai Koolist, Lihula Gümnaasiumist ning Kullamaa Keskkoolist.

Võistlused algasid kaalumise ja turniiritabeli loomisega, misjärel tutvustas mitmekordne maailma- ja Euroopa meistrivõistluste medaleid sumos saavutanud Aap Uspenski kõigile osalejatele võistlusreegleid ja sumomaadluse traditsioonilist rituaali.


Tulemused


1.-3. klassi poisid 

  • -25kg 

1. Charli Takk, Lihula Gümnaasium

2. Richard Böttker, Risti Põhikool

3. Kalle Vaher, Martna Põhikool

  • -35 kg 

1. Robin Heuer, Haapsalu Põhikool

2. Remi Reiman, Taebla Põhikool

3. Hugo Õunaid, Ridala Põhikool

3. Rainer Vahar, Lihula Gümnaasium

5. Mattias Siider, Taebla Põhikool

5. Sten Viideman, Lihula Gümnaasium

7. Kristjan Kants, Martna Põhikool

  • -45 kg

1. Gregor Hendrik Mölder, Lihula Gümnaasium

2. Rasmus Remlik, Taebla Põhikool

3. Rasmus Valgma, Martna Põhikool

  • +45kg 

1. Samuel Sert, Taebla Põhikool

2. Marcus Milinetitš, Risti Põhikool


4.-6. klass poisid

  • -30kg 

1. Ats Kaasik, Lihula Gümnaasium

  • -40kg 

1. Trebor Uustalu, Haapsalu Linna Algkool

2. Mero Karmo Simson, Haapsalu Põhikool

  • -50kg 

1. Stefan Lauri Mölder, Lihula Gümnaasium

2. Morgan Madiberg, Haapsalu Linna Algkool

  • +50kg 

1. Hendrik Rämman, Martna Põhikool

2. Artjom Vinogradov, Haapsalu Nikolai kool

3. Kert-Kristjan Peet, Martna Põhikool

3. Jarko Danilov, Martna Põhikool


7.-9. klass 

  • -50kg 

1. Anton Liiv, Risti Põhikool

  • -60kg 

1. Harry Soo, Martna Põhikool

2. Samuel Kastepõld, Lihula Gümnaasium

3. Martin Pärna, Taebla Põhikool

3. Erki Mets, Risti Põhikool

  • -70kg 

1. Raiko Uus, Haapsalu Põhikool

2. Markos Eha, Kullamaa Keskkool

3. Mihail Allkimaa, Taebla Põhikool

3. Peeter Kaus, Taebla Põhikool

5. Sören Pent, Martna Põhikool

7. Raido Jammer, Taebla Põhikool

7. Karl Raadla, Taebla Põhikool

  • +70kg 

1. Kaarel Kants, Martna Põhikool

2. Caspar Turu, Risti Põhikool


10.-12. klass poisid

  • +70kg 

1. Hannes Välis, Kullamaa Keskkool


Tüdrukud nooremad

  • -35kg 

1. Elise-Maria Pae, Risti Põhikool

2. Eliise Jets, Taebla Põhikool

3. Mia-Madlen Urm, Martna Põhikool

  • -45kg 

1. Lisette Böttker, Risti Põhikool

2. Meeri Siirus, Taebla Põhikool

3. Kaisa Meister, Taebla Põhikool

  • +50kg 

1. Janette Rohuniit, Risti Põhikool

2. Helen Soo, Martna Põhikool

3. Auleliine Aavik, Taebla Põhikool

3. Dagmar Lai, Risti Põhikool


Vanemad tüdrukud 

  • +50kg 

1. Kristyn Pihelgas, Lihula Gümnaasium

2. Kaisa Rämman, Martna Põhikool

3. Lydia Rüütel, Risti Põhikool


Võistlused korraldas Lihula Gümnaasium koos Läänemaa Koolispordi Liiduga.

Tekst ja foto: Janar Sõber