Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi pidas hooaja lõpupidu

30 January 2016

Juba üheksandat aastat kutsus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi oma tänuõhtule jalgpallurid, lapsevanemad, toetajad ja sõbrad. Võeti kokku möödunud jalgpallihooaeg ja kuna esmakordselt toimus hooaja lõpetamine uue aasta alguses, võib sündmust nimetada ka uue hooaja avamisürituseks.

Peaaegu sada osalejat

Kokku oli tulnud koguni 90 noort jalgpallurit, lapsevanemat ja klubi toetajat. Meie klubi iga-aastane tänuüritus on just sellise suunitlusega, et tänada klubi poolt kõiki, kes meie väikest maaklubi esindavad või toetavad. Seda kas palliplatsil, hea sõnaga väljaku ääres, heade mõtete ja soovidega. Saada kord aastas kokku ja pakkuda kõikidele koosolemise rõõmu, ning öelda kõigile SUUR AITÄH.

Jaanus Getreu endiste õpilastega, kes nüüdseks jõudnud Pärnu JK Vaprus ridadesse. Rasmus Nikkel, Kristjan Kadakas ja Karl Mäger. Foto: Maarja Jalakas

On põhjust olla rõõmus ja tänulik

Kõiki klubi noorsportlasi autasustati tänukarikaga. Eesti noorte 2015. aastal edukalt mänginud poiste võistkonda eraldi auhinnakarikaga. Klubi tänas meenega ka toetajaid, kelle osa klubi tegemistes oli möödunud aastal märkimisväärne, kuigi tublisid abilisi oli rohkem kui auhinnalaud võimaldas.

Oleme rõõmsad, et meie klubis treenivad tublid lapsed. Oleme tänulikud, et meil on tublid lapsevanemad, kelle lapsed tulevad alati rõõmsatujuliselt ja hoolitsetult treeningule. Tagada korralik õpikeskkond, kus rahul oleks kõik osapooled, ei olegi alati nii lihtne.
Seepärast peavadki, nii laps, treener, kui lapsevanem oma rolli väga tõsiselt suhtuma. Peame pakkuma lapsele turvalist keskkonda, kus lapsel oleks hea olla. Kuid selge on ka see, et eelkõige peab laps ise sisenema oma kohustustesse, muidu jäävad ainult õigused, nii nagu tänapäeva ühiskonnas üha enam kogeda saame.

Usun, et meie klubis on rollid üsna hästi paigas. Klubis harjutavate laste arv, 70 noorsportlast, on selle tõestuseks. Ja kui ei ole, ning miski teeb muret, peab sellest koheselt rääkima.

Kooskäimine on vajalik

Lapsevanemate meelest on samuti väga sellist üritust vaja. Oleme küll väike klubi, kuid ega lapsevanemadki üksteist nii väga hästi ei tunne. Lapsed mängivad küll ühes võistkonnas, kuid emad-isad teineteist ei teagi. Selleks on klubil just ka nn perepäevad. Näiteks Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir, kus lapsevanemad oma võistkonnaga oma lastele jalgpallis vastu astuvad – see kõik ühendab ja vanemad saavad tuttavaks. Ja muidugi klubipeod.
Lapsevanemad Markko Põld ja Kalmer Bachaus kui ühehäälselt just sellele tähelepanu ka juhtisid. Ja igapäevaste toimetuste ja tänapäevase suure tormamise kõrval peame leidma aega üksteisele.

Head sõnad ja tulevikku vaatavad mõtted

Peoõhtu külaline Triin Vellemäe, Läänemaa JK noortetreener ei olnud samuti kiidusõnadega meie suunas kitsi. Ta oli rahul kahe sarnase nimega klubi koostöö üle ja soovis meie lastele kõike head.

Uus jalgpalliaasta on alanud-Lihula Gümnaasiumi poisid on tulnud juba Läänema koolide meistriks. Kuni märtsini on Lõuna-Läänemaa JK osavõtul toimumas palju saaliturniire. Kevadel alustavad Eesti noorte meistrivõistlustel mängimist U14 meeskond. Samuti on klubi B-klassi naiskond liitumas Eesti noorte meistrivõistlusteks Tallinna Kalevi naiskonnaga. Ka kõik muu klubis toimuv jätkub.

Sügisel aga täitub klubil juba 22. tegevusaasta.

Kõigile ilusat jalgpalliaastat!

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa JK

Admin - post author

No other information about this author.