Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa JK naiskond sai maakonna meistrivõistlustel kaela pronksmedalid

27 September 2016

Laupäeval, 24.septembril selgusid Lihulas käesoleva aasta Läänemaa parimad jalgpallinaiskonnad. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi võistkond saavutas auväärt kolmanda koha.

Meistrivõistlustest võttis osa viis naiskonda: Lõuna-Läänemaa JK, Palivere ja Oru Spordikool ning Noarootsi ja Taebla Gümnaasium. Turniir peeti õuejalgpalli reeglite järgi: vähem mängijaid, lühendatud mänguaeg, suluseisu ei ole ning vahetused toimuvad jooksvalt. Sellist formaati kasutatakse naiste meistrivõistlustel meie maakonnas juba pikemat aega, sest õigete reeglite järgi mängimiseks ei oleks osavõtjaid piisavalt. Siiski ka selline turniir pakkus päikeselisel laupäeval tõelise meistrivõistluste õhkkonna: mängud olid üsna kõrgetasemelised ja naiskonnad andsid väljakul endast kõik.

Lõuna-Läänemaa JK naiskond koosnes oma klubi kasvandikest ja oli antud turniiril hea segu klubi esimese põlvkonna naismängijatest ning noortest, praegu 14-15 aastastest koolitüdrukutest. Iga mänguga läks koostöö paremaks: meistrivõistlustel alistati nii Oru Spordiklubi, kui ka Noarootsi Gümnaasiumi 2:0. Kaotused tuli vastu võtta Taebla Gümnaasiumilt 0:2 ja Palivere Spordiklubilt 0:1. Kaks võitu ja kaks kaotust tähendasid seda, et naiskond oli saavutanud Läänemaa meistrivõistluste pronksi.

Seekordses võistkonnas mängisid: Janet Peet, Maarja Jalakas, Maria Reks, Siret Põldäär, Kai Simpson, Sandra Pärnpuu, Karita Üksvärav, Janne-Ly Siimon. Oma koduklubi eest lõid väravaid Karita, Janne-Ly, Maria ja Kai.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis on tütarlaste ja naiste jalgpallitreeningud toimunud alates 2008. aastast. Selle aja jooksul on klubi esindajad saavutanud Läänemaa naiste meistrivõistlustelt koos nüüdse võiduga kokku juba 16 medalit. Neist kaks korda on tuldud Läänemaa meistriks; hõbe- ja pronksmedaleid on võrdselt seitse.

Kui noortel jätkub treeninguindu ja vanematel mängijatel tahtmist klubi esindada, on tuleviku medalivõidud endiselt võimalikud.

 

Jaanus Getreu

 

Fotod: Liset Kuusik

Admin - post author

No other information about this author.