Loading... (0%)

Lihula staadionil peetud kergejõustikuvõistlustel näidati häid tulemusi

28 September 2016

Teisipäeval, 27.septembril toimusid Lihula Gümnaasiumi staadionil kergejõustikuvõistlused, kus mõõtu võeti järgnevatel aladel: 100 m jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, pallivise ja kettaheide. Ilusal sügisõhtul näidati mitmeid häid tulemusi ning paljud noored parandasid oma isiklikke rekordeid.

Oma võimeid tuli proovile panema 26 kergejõustiklast. Võistlejaid oli Lihula Gümnaasiumist ning Metsküla algkoolist, aga ka Virtsu, Vatla ja Kõmsi koolidest. Lisaks noortele panid oma võimeid proovile ka täiskasvanud; Matsalust, Lihulast ja Paatsalust. Kui viimased võistlesid oma grupis, siis lapsed jagati vanuse järgi: D- (11-12 aastased), C- (13-14 aastased), B- (15-16 aastased) ja A-klass (17-18 aastased).

100 m jooks

Päeva parimat aega näitas 14-aastane Kaaro Saatmäe, Virtsu Koolist, kes võitis Poiste C-klassis ajaga 13,73. Talle järgnesid Mario Reks Lihula Gümnaasiumist ja Mart Mikiveer Virtsu Koolist. Ajad vastavalt 15.66 ja 16,26.

Naistest oli kiireim Katrin Lehtpuu ajaga 14.67.

Tore, et seda distantsi tulid jooksma ka D-klassi sportlased, kellel on selles vanuses sprindialana tavaliselt kavas 60 m jooks. Tütarlaste kiireim oli Kristel Oosim 17,46-ga poistest Geron Noor, Virtsu Koolist 16.86-ga.

Kaugushüpe

Ka sellel alal olid lapsed väga tublid ning osavõtt suur: nooremate tüdrukute, D-klassis sai oma teise esikoha Kristel Oosim, kes hüppas 2.67. Teise koha saavutas Helena-Karmen Kamarik 2.60-ga ja kolmandaks tuli Anna-Maria Laev 2.30-ga.

C-klassi tüdrukute võitjaks tuli Kõmsi Kooli õpilane Kulla Saatmäe, kes hüppas 3.68.

Poiste D-klassis võidutsesid Lihula poisid: Andero Polberg 3.62, kellele järgnesid Mario Reks 3.37 ja Mihkel Sibul 3.23.

Poiste C-klassis olid kolm parimat Virtsu Koolist: võitja Kaaro Saatmäe hüppas 4.14, Mart Mikiveer 3.10 ja Allex Rummel 2.70.

Naiste esikolmiku moodustasid Siret Põldäär, tulemusega 3.88. Teine oli Janne-Ly Siimon 3.78 ja kolmas Katrin Lehtpuu 3.76.

Pallivise

Sellel alal mõõdeti tulemused sentimeetri täpsusega. Tüdrukute D-klassis viskas Anna-Maria Laev võidutulemsueks 19.86.

Naiste palliviskes, kus osalesid ka nooremad, võidutses Siret Põldäär tulemusega 46.65. Talle järgnesid Kulla Saatmäe 31.52 ja Hanna Hatto 22.11.

Poiste D-klassis võidutses Andero Polberg tulemusega 47.53, kellel järgnesid Mart Mikiveer 41.81 ja Geron Noor 34.90. Poiste C-klassis olid kaks paremat Kaaro Saatmäe 48.57 ja Allex Rummel 35.80.

Kuulitõuge

Tütarlaste B-klassis sai esikoha 3kg kuuli tõuganud Siret Põldäär tulemusega 7.82.

Naiste kuuli raskuseks on nagu ikka 4 kg ja siin sai esikoha Janne-Ly Siimon – tulemuseks 8.10. Teiseks tõukas end Kristi Kangur 7.92 ja kolmandaks Hanna Hatto 6.47.

Meeste kuulitõukes tuli esikohale Janar Sõber, kes tõukas 10.35. Teine koht kuulus Jüri Saatmäele 7.64-ga.

Poiste D-klassis tegi oma tõuke 4 kg kuuliga Mart Mikiveer – tulemus 7.00.

Poiste C-klassis oli esikolmik Kaaro Saatmäe 10.05, Kardo Roosma 9.73 ja Allex Rummel 7.36 – ka nemad tõukavad 4 kg kuuli.

Poiste A-klassis tõugati 5 kg kuuliga: võitjaks tuli Joel Rummel 8.79, Ingemar Idvani tõukas 8.25 ja Margus Morsevitski 7.69.

Kettaheide

Tütarlaste C-klassis võitis Kulla Saatmäe 26.00-ga: ketta raskuseks oli 0,6 kg.

Tüdrukute A-klassis heitis 1.0 kg ketast Margot Männik, kes saavutas tulemusega 14.45 esikoha.

D-klassi poisid heitsid 0,6 kg ketast: Hugo-Jan Rummel saavutas esikoha tulemusega 15.70. Geron Noore tulemus 14.40 tõi talle hõbeda.

Poiste C-klassis tuli võitjaks Kaaro Saatmäe 29.47- ga, teiseks heitis end 22.50-ga Allex Rummel.

Poeglaste A-klassis oli esikolmik järgmine: Ainar-Sten Junker 28.40, Joel Rummel 19.77 ning Ingemar Idvani 19.11. Selles vanuses heidavad poisid 1,5 kg ketast.

Meeste kettaheite võitis Jüri Saatmäe 25.55-ga, teiseks tuli Janar Sõber 24.26-ga.

Nädal tagasi võistlesid meie kergejõustiklased Haapsalus, kus saavutatud tulemused väärivad ka siin esile toomist.

Martin Teppan võitis 1000 m jooksu ajaga 2.52,8 – sellega tõusis ta Eesti 2016. aasta hooaja edetabelis poiste A-klassis kolmandale kohale.

Ainar-Sten Junker püstitas kõrgushüppes isikliku rekordi: tulemus 1.76 andis talle sellel võistlusel teise koha ja tõstis noormehe Eesti hooaja edetabelis A-klassi poiste hulgas 16 kohale.