Loading... (0%)

Muusikapäev kutsub Lihula inimesi kuulama

28 September 2016

Laupäeval, 1.oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva märkamaks, et muusika ümbritseb inimesi palju enam, kui esmajoones arvatagi võib. Muusikapäev kutsub üles kõiki võtma hetkeks aeg maha, et kuulata!

Õnneks ei piirdu üleskutse ainuüksi rangevõitu näiva soovitusega, vaid Muusikapäev on ise sel rajal teejuhi rolli asunud. Nimelt toimub muusikapäeval üle Eesti täiesti tasuta ligi 150 lühikontserti, kus professionaalseid interpreete, kes tavaliselt mööda Euroopa kontserdisaale ringlevad, võib tabada esinemas nii bussipeatuses, haiglates, spordisaalides, lautades, aga ka traditsioonilisemalt kultuurikeskustes, kirikutes ning kontserdimajades. Ja seda Tallinnast Valgamaani, saartest Ida-Virumaani, kõik maakonnad ja isegi väikesaared on hõlmatud.

Kontserdid, kus enamasti kõlab klassika, jazz ja rahvamuusika, on eranditult kõik tasuta ja mahuvad poole tunni, kuni tunnikese sisse. Täpselt parasjagu, et eemalduda igapäeva argisusest ning sukelduda muusikamaagiasse, ent samas mitte painavalt pikalt. Neil, kellele väljavaade veeta paar tundi klassikalise muusika seltsis tundub ehmatav, ei maksa peljata midagi.

Niisiis on ka Lihula valla elanikke ees ootamas üks tore muusikaline tervitus. 1. oktoobril kell 15.00 astub Lihula kultuurimajas üles Kaitseväe Orkester, eesotsas dirigent Peeter Saaniga. Mundrites muusikuid võib küll siin-seal kohata, aga sugugi mitte iga päev. Kolonelleitnant Peeter Saani juhitava Kaitseväe Orkestri põhifookus on sõjaväemuusikal, mida levitatakse aktiivselt Eesti Kaitseväes ja laiemalt kõigi Eesti elanike hulgas.

Orkestri õlul lasub kohustus juhtida kõigi kaitseväe struktuuriüksuste muusikasündmusi ning edendada seeläbi professionaalset puhkpillimuusika kultuuri. Sagedasti kohtab orkestrit esinemas ka riiklikel ning tsiviil- ja sõjaväelistel esindussündmustel.

Mis huvitavat Muusikapäeval kavas veel on, saate uurida veebilehelt: www.muusikapaev.ee

Nele Volbrück
Muusikapäeva trüki- ja sotsiaalmeedia juht

Admin - post author

No other information about this author.