Loading... (0%)

Laupäeval toimub Lihulas Gustav Vahari memoriaal

28 September 2016

Juba sel laupäeval, 1. oktoobril toimuvad Lihula Gümnaasiumi spordihoones kuuendat korda järjest kreeka-rooma maadluse mälestusvõistlused Gustav Vahari auks. Memoriaali korraldab raskejõustikuklubi Leola.

Võistlus on kasvanud aastatega suuremaks ja toimub nüüdseks juba kahel maadlusmatil. Sihtgrupis on noormaadlejad, kelle sünniaasta ei ole hilisem, kui 2004 – kokku on oodata üle saja osaleja. Oma tulekust on tänaseks teada andnud Kehtna, Pärnu, Kohtla-Järve, Tapa, Valga ja Läti klubid. Viimased tulevad lausa kümne poisiga.

2001. ja 1999. aastal sündinud noorte seas toimuvad ka Eesti meistrivõistlused. Gustav Vahari memoriaali näol on tegemist sarnaste tingimustega üritusega ning seetõttu on see heaks õppimiskohaks antud vanuseklassi esindajatele.

Lisaks oma võimete võrdlemisele eakaaslastega on võistluse eesmärk mälestada esimest Läänemaalt pärit maailmameistrit. Gustav Vahar sündis 11. oktoobril 1879 Lihula vallas. 1903. aastal astus ta Georg Lurichi truppi ja hakkas elukutseliseks maadlejaks; aastal 1907 tuli ta Lissabonis elukutseliste maadlejate seas maailmameistriks.

Võistlus saab toimuma tänu Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupi, Lihula valla ja Lihula Tarbijate ühistu toele.

 

Janar Sõber
RJK Leola treener

Admin - post author

No other information about this author.