Loading... (0%)

Metsküla Algkool võtab osa Teadlaste Öö Festivalist

29 September 2016

26.-30. septembrini toimuv 11. Teadlaste Öö Festival toob sel aastal kaasa üle 900 teadussündmuse rohkem kui 40 kohas üle terve Eesti. Tegemist on läbi aegade suurima festivaliga, mille tänavuseks peateemaks on teadus ja ulme.

Ürituse korraldaja Riina Nõupuu sõnul on tänavuse festivali sündmusterohkus tingitud koolide, lasteaedade ja noortekeskuste väga suurest huvist osalemise vastu.

„Kui eelmisel kümnel aastal oleme vaeva näinud selle nimel, et festival oleks tõsiselt üle-eestiline, siis tänavu saame uhkusega öelda, et me oleme selle saavutanud. Festivaliga on seotud rohkem kui 100 asutust ja ligi 2000 inimest,“ tutvustas Nõupuu.

Teadlaste Öö Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima.Festivali tänavuseks peateemaks on teadus ja ulme. Kaaskorraldaja Annika Vesselovi sõnul sai teema valitud põhjusega, et see annab võimaluse keskenduda tulevikule ja teaduse senisele arengule.

Metsküla Algkooli väikesed teadurid

Metsküla Algkool on üks nendest, kes samuti tänavusest festivalil osa võtab. “Natuke teadust igasse koolipäeva!” – just nii kõlab nende hüüdlause. Käsoleva nädala jooksul on planeeritud suur hulk erinevaid töötubasid ja teadustunde.

Esimese kolme päeva jooksul on meie noored omandanud paberlennuki aerodünaamika, valmistanud LED-laterna, õhuraketi, spektroskoobi, 3D-prillid, sidrunvulkaani ning kõrrepilli. Lisaks on tehtud tutvust salakirja kirjutamise ning hologrammidega.

Samal ajal Haapsalus: Teadlaste öö teadusmess pakub odavaid roboteid ja tasuta teadmisi

 

Kristina Kukk
Lihula Teataja kaastoimetaja

 

Fotod: Metsküla Algkooli Facebook

Admin - post author

No other information about this author.