Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa JK naiskond võitis saalijalgpalli meistrivõistlustel hõbemedali

13 March 2017

Laupäeval, 11. märtsil selgusid Taeblas Läänemaa 2017 aasta parimad naiskonnad saalijalgpallis, kus Lõuna-Läänemaa JK esindajad saavutasid teise koha.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi võistkonna osalemine Läänemaa naiste meistrivõistlustel on saanud traditsiooniks: kümne aasta jooksul on meie klubi esindanud nii nais- kui ka tütarlaste võistkond. Tänavu mängis Läänemaa saalijalgpalli meistrivõistlustel ühendvõistkond, kuhu kuulusid eri põlvkondade naisjalgpallurid.

Võistkonda esindasid mängijad, kes olid meie klubi tütarlaste jalgpalli sünni juures kümme aastat tagasi, aga ka need, kes toona olid alles koolieelikud: noorema ja vanema naisjalgpalluri vanusevahe oli tänavu toimunud turniiril 14 aastat. Erinevatel aegadel jalgpallitreeningutega alustanud tütarlapsed lõid võistlustel sellise koosluse ja üksmeelse löögirusika, mida ei näe tihti: oldi väga üksmeelsed, toetavad, teineteist abistavad ja motiveerivad.

Kuna suur osa naisi, kes omal ajal Lihulas treenisid, elavad ja toimetavad praeguseks mujal, siis on jalgpalliturniiridest saanud neile taaskohtumise paik. Suurt rõõmu teeb tõsiasi, et naistel on tahet tulla oma koduklubi esindama ning siiani säilinud oskuste toel tehakse seda alati edukalt – nii oli ka tänavu.

Turniiri esimeses mängus oli vastaseks Taebla Gümnaasiumi naiskond. Väga kiire tempoga kohtumine oli ülihuvitav; kolm korda läksid vastased juhtima ning kolmel korral suutsid Maarja Jalakas, Anne-Liis Maasing ja Sandra Pärnpuu seisu viigistada. Siiski õnnestus Taebla tüdrukutel veel kord skoorida ja napp, üheväravaline 4:3 võit napsata. Ilusa mängu teinud meie tüdrukud olid siiski rahul, sest üheskoos suudeti osutada tõsist vastupanu.

Puhkust aga meie naistele ei võimaldatud, sest turniirikava nägi ette Lõuna-Läänemaa JK võitkonnale kahte mängu järjest. Seekordseks vastaseks oli turniiri suurfavoriit, palju kordi Läänemaa naiste jalgpalli meistrivõistlustel võidutsenud Palivere Spordiklubi. Just selles kohtumises näitasid meie naised mängu, mida kauges minevikus olime harjunud vaatama: tark, tasakaalukas, võistkondlik ja hea organiseeritusega jalgpall. Pealtnäha tugevaim vastane ei olnudki sellisel tasemel, mida eeldasime – kõik nende püüdlused skoorida suutsime likvideerida ning Maarja Jalakas tõi kauni kauglöögiga võidu koju.

Kolmas kohtumine, kus vastaseks Oru Spordiklubi, oli väga keeruline: meie naiskonnal tekkis peale Palivere SK alistamist väike pingelangus ning uueks mänguks kogumine võttis veidi aega, kuid tublid sportlased suutsid seda. Tegime tihedasti vahetusi, mis tõi ka tulemuse – Regle Kurnimi värav tagas 1:0 võidu.

Kokkuvõttes väga kordaläinud meistrivõistluste turniir, kus Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi naiskond saavutas hõbeda.

Foto: Maarja Jalakas

Lõuna-Läänemaa JK naiskonda kuulusid: Janet Peet, Maarja Jalakas, Kai Simpson, Sandra Pärnpuu, Regle Kurnim, Anne-Liis Maasing, Janne-Ly Siimon, Jana Kardin ja Anni Ratas. Treener Jaanus Getreu.

Suur kiitus meie naiskonna liikmetele!


Tänavu saab Lõuna-Läänemaa JK organiseeritud tütarlaste/naiste jalgpall 10-aastaseks ning seetõttu toome siinkohal turniiril osalenud naiskonna kohta mõned huvitavad faktid:

  • Sandra Pärnpuu on kuulunud Eesti noortekoondisesse
  • Maarja Jalakas ja Kai Simpson olid arvatud Eesti noortekoondise kandidaatide hulka
  • Maarja Jalakas, Sandra Pärnpuu ja Anni Ratas on Eesti noorte meistrivõistluste pronksmedalistid
  • Regle Kurnim ja Jana Kardin on Eesti Koolispordi Liidu meistrid
  • Lõuna-Läänemaa JK naiskonnad on Läänemaa naiste jalgpalli meistrivõistlustelt (nii sise- kui välistingimustes) võitnud kokku 17 medalit: kaks meistritiitlit, 8 hõbedat ja 7 pronksi

 

Jaanus Getreu

Foto: Maarja Jalakas

Admin - post author

No other information about this author.