Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa JK poisid võitsid Vändra Vaprust 6:0

25 September 2015

Järjekordses Eesti noorte meistrivõistluste mängus kohtusid meie Lõuna-Läänemaa JK D1 klassi poisid koduväljakul Vändra JK Vaprus noortega ning võitsid mängu 6:0.

Kodumänguks staadionile tulles oli väga meeldivaks üllatuseks see, et mõlemad väljakud olid kenasti niidetud ja seda märkasid ka poisid, kes sellele tähelepanu pöörasid.  Saime maha pidada kvaliteetse mängu, üsna kvaliteetsel murul. Ja soojendusel olid poistele motiveerivaks sõnumiks see, et nüüd tuleb ise mees olla ja suure tahtega koduklubi esindada. Seda poisid mängus ka tegid.

Ladus algus

Mäng algas ladusate söötudega ja juba neljandal minutil viib Marten väga ilusa löögiga ristnurka, meeskonna juhtima. Siis mäng võrdsustub ja Vändra poisid saavad samuti palli liikuma ja üha enam jõuavad meie värava alla. Ohtlik olukord tekib seitsmendal minuti, kui vastaste löök raksatab posti. Oleme umbes 10 minutilise esimese poolaja keskosas veidi tagasihoidlikud. Jah, me oleme tublid, kuid särtsust jääb veidi puudu selles osas, et otsustavalt rünnakud lõpetada. Poolaja teises pooles oleme taas veidi aktiivsemad ja Virgo väravast läheme 2:0 eduseisuga poolajale.

Kuus väravat, kuus poissi

Vaheajal pöörame poiste mõtted paarile asjaolule- püüame esimese puute kvaliteeti parandada, söödud kiiremini ja täpsemini äärtele suunata. See kõik paranebki teisel poolajal. Mängime tehniliselt heal tasemel jalgpalli. Saame teha ka positsioonide vahetusi ja poisid saavad mängida erinevatel kohtadel. Üdse teeme palju vahetusi ja mänguaega teenivad kõik poisid. Teisel poolajal saame ka rünnakute lõpetamisega väga hästi hakkama ja skoori teevad veel Mario, Herman, Andero ja Markus.
Just see, et väravaid löövad ühes mängus kuus (!!!) erinevat poissi, teeb kõige rohkem head meelt. Ja see oli sellel hooajal juba mitmes mäng, kus resultaati teevad paljud erinevad poisid. Ka see on areng, enam ei ole üks-kaks poissi, kellele toetuda, vaid skoori teevad väga paljud jalgpallurid.

Üksmeel ja teineteise toetamine

Kuid veel, sellele on varemgi palju tähelepanu juhitud – meie poisid on väljakul väga üksmeelsed, mitte keegi ei riidle, ega karju, ega sõimle. Väga mitmed noorte tiimid on selles osas veel lapsekingades. Jah, selle nimel on palju tööd tehtud ja vahel on tulnud seda selgitada ka väga elavalt ja emotsionaalselt.
Kuid meie noored on tublid, nad toetavad ja kiidavad kaaslase ponnistusi. Kuid alles on jäänud ka nõudlikkus, sportlik nõudlikkus oma meeskonnakaaslase vastu.

PS! Meie poiste mängu Vändra JK Vapruse vastu vaatas staadionil tänavuse hooaja poiste mängude rekordpublik- 43 silmapaari. Kas saame mõnel mängul 50 pealtvaatajat kokku?
Hooaja viimane kodumäng juba järgmisel nädalal liigatabeli liidri, Pärnu JK Vapruse vastu.

Jälgige reklaami!!

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.