Loading... (0%)

Tüdrukute päev tõi Lihulasse üle saja kaheksanda klassi tüdruku

24 September 2015

23.septembril toimus Lihulas Läänemaa kaheksandate klasside tüdrukute päev, kus oli kuus töötuba. Kohale oli tulnud 122 tüdrukut kaheteistkümnest koolist.

Panin nii mõnedki nipid kõrva taha ning arvan, et tegelikult omas see päev palju tähtsust. Me saime ennast tunda vabamalt ja teha koos midagi toredat.

Eluks vajalikud oskused

Eelistatuim töötuba oli minu jaoks suhtlemine. Saime ennast välja lülitada, sulgeda silmad ja lihtsalt mõelda. Tunda tunnet, mida võib olla polegi kunagi tundnud.

Kõige kasulikumaks pean juuste hooldamist, kus sai jagatud nippe ja isegi soenguid tehtud. On palju tüdrukuid, kes juustega on hädas ja kellele see kulus tõesti ära.

Hügieenis räägiti meile tervisest. Kuidas me peaksime ennast hoidma ja mida me peaksime tegema, et olla terved.

Peenetes restoranides näed ikka fantastiliselt väljanägevaid salvrätikuid, olgu selleks lehvik või paat. Saime meiegi kätt selles proovitud ja üllatavalt hästi tulid need välja.

Pesukollektsioon ja tagurpidi auto

Pesunäitusel saime oma silmaga näha, mida kanti eelmine sajand ning teises ruumis oli üleval pesumoe tipptegija Kriss Sooniku Loungerie kollektsioon.

Liikluses keerati meid autoga tagurpidi ning pidid autost välja ronima nii, et katus on all. Omaette katsumus.

Populaarne discgolf oli väga lõbus. Meie seas oli neid, kes polnud seda kunagi mänginud ning mul on hea meel, et nemad saidki oma esimese korra ära proovida.

Kaksteist kooli ja kuus töötuba

Päev oli ju tegemist täis ja on millest pärast seda sündmust veel rääkida. Kahjuks pean tunnistama, et nende ilusate salvrätikute voltimine on mul meelest juba läinud, kuid juuksehooldusest on nii mõndagi veel meeles. Esindatud olid Lihula, Virtsu, Palivere, Taebla, Oru, Kullamaa, Ridala, Noarootsi, Viigi, Vormsi, Nikolai, Haapsalu põhikool. Töötubades näidati ning õpetati erinevaid asju.

Läbiviijaid leidus nii Lihulast, kui ka kaugemalt.

Riin Hiieväli – Suhtlemine
Leen Kruus – Juuksur
Marit Tükk – Hügieen
Kersti Õim – Etikett
Maarja Jõevee – Muuseum, pesunäitus
Jaan Luberg – Liiklus (Simulatsioonimasinad)
Viive Karnau ja Reilo Mark – Discgolf

Intervjuu

Päev oli küll kiire, aga korraks leidsin aega teha ka pisikese intervjuu. Küsimusi aitas mõelda Helerin Leemets, kes oli tüdrukute päeval abiks ja samuti fotograafi rollis.

Loo autor (mina) ja korraldaja Mai JõeveeIntervjueeritavaks osutus päeva korraldaja Mai Jõevee, kes lahkesti oli valmis meie küsimustele vastama.

Kuidas tuli mõte teha sellist päeva?
Tahaks anda terviseõpetuse ainele lisa, midagi tunnivälist. Ning kuna võtsin endale kohustuse Läänemaa Terviseõpetuse aine sektsiooni vedada, siis tuli mingi üritus korraldada. Möödunud aastal tegime maakonna poiste päeva, kuna poisid on alati just need, kes endale tegevust ei leia. Poistele meeldis see päev väga  ning õpetajad ütlesidki selle peale, et teeme tüdrukute päeva ka. Ja kuna leian Läänemaalt nii palju häid kolleege, kes kaasa aitavad, siis otsustasime, et teeme selle ürituse Lihulas.

Kas see korraldamine on raske?
Ei ole raske, kui on kogemused ja abilised.

Miks just 8.klass?
Selle pärast, et eelmisel aastal olid 8.klassi poisid. Ja see on murdeea lõpp, kus nad ei leia endale kohta ja tegevusi. Sellepärast saigi nüüd valitud tüdrukud. Ikka murdeiga, see on see põhiline, kus nad on segaduses natuke ja annaks teadmiseid ning mingeid oskuseid.

Mis on selle päeva eesmärk?
Eesmärk ongi anda tüdrukutele teadmiseid ja oskuseid erinevatelt aladelt.

Miks valiti just Lihula toimumiskohaks?
Tüdrukud tulid ju meiega suvekooli. Teine asi, et Lihula sai TEK (Tervist edendavaks kooliks). Ja mina tegelen ka sellega, siis saangi mitu asja ühendada. Olid abilised kohe siit võtta. Hilje oli väga toekas ja Lihula Kultuurimaja tuli kõigi kolme majaga vastu. Muidugi Lääne Maavalitsus ning Läänemaa Omavalitsuse Liit toetasid seda ka rahaliselt. Toetusest sai siis lõunasupi, koolitajate tasu ning meeneid osta.

Milline on tagasiside?
Terviseõpetajate listis ootan õpetajate poolt tagasisidet, eks nad peavadki siis oma lastega vestlema. Kuna eelmise aasta oli tagasiside nii positiivne, siis olingi valmis selle uuesti ette võtma. Oleks ta kehvakene olnud, ei, siis poleks teinud. Aga see oli nii positiivne ja siis mõtlesime, et miks mitte. Sahmerdamist on, aga aeg tuleb leida ja energiat on, siis miks jätta tegemata?

Katrin Veek (14)
Lihula Teataja noortetoimetus
Fotod: Helerin Leemets

Admin - post author

No other information about this author.