Loading... (0%)

Teadlaste ÖÖ Festival Haapsalus, 3D printeritest ravimudani

24 September 2015

Teadus ja tehnoloogia vallutavad Haapsalu homme, 25. septembril, mil seal toimub terve päeva kestev Teadlaste ÖÖ Festival. Põnevat tegevust jagub  lausa hommikul kella kümnest kuni õhtul üheteistkümneni välja.

thumbnail.php

“Kõike saab ise näpuga katsuda, ise teha, ise osaleda. Lisaks sellele, et päeval tulevad paljud koolid, on kindlasti oluline mainida, et kui lapsevanemad tulevad töölt, siis on kõik perega oodatud.

Tegevusi jagub nii kõige pisematele kui ka kõigile teistele,” ütles Haapsalu Teadlaste Öö peakorraldaja, Innovatsioonikeskuse INNOKAS juhataja Angela Leppik.

Enneolematu võimalus

Kogu kaasaegne tehnoloogia ja innovatsioon ning nende esindajad Eestis on Haapsalus kohal. Teadlaste ÖÖ nädala sündmusi toimub paljudes kohtades, kaasa arvatud Metsküla algkoolis, kuid seda, et Haapsalu on Tallinna ja Tartu kõrval festivali kolmandaks keskuseks, ei ole kunagi varem olnud.

Haapsalus toimuva Teadlaste ÖÖ festivali peamine kese on  kultuurikeskuses, kus toimuv on üles ehitatud messialana. Sealt leiab igaüks midagi: näiteks messiala koos 3D-printerite, geenitestide ja robotitega, aga ka teaduskohvikud kassi nurrumisest ja IT-st ning ja mõnusa filmi kosmosest. Erilise üllatusena avab füüsikaprofessor Jaak Kikas kell 17 oma isikliku fotonäituse „40 fotot“.

Vau efekt

“Kui Sa tuled sisse, siis ootabki Sind tõeline vau. Hitsa on kohal, nende nutiklass on hästi kuum teema.  Hitsal on lepatriinud, millega lasteaialapsed saavad programmeerida. Seal on näiteks matt, mida mööda see lepatriinu liigub. Peab ütlema lepatriinule, et liigu siili peale, niimoodi õpivad lapsed hästi lihtsalt programmeerima, nad ei teagi, et nad programmeerivad,” kirjeldas korraldaja.

RoboMiku toob Haapsaly kultuurikeskusesse Lego Mindstorm EV3 robotiehituskomplektid. “Jupid on hunnikus maas, lapsed saavad neist ise roboteid ehitada, programmeerida ja võistlusi teha,” rääkis Angela Leppik.

Haapsalus asuv Innovatsioonikeskus INNOKAS ise on väljas oma teaduskomplektidega. “Saab ehitada töötavaid tuulegeneraatoreid ja päikesepaneelidega sõidukeid,” lubas ta.

Loetelu ei ole ammendav. Täiskasvanutel tasub samuti kohale tulla. Näiteks robot-tolmuimeja demonstratsioon ei paku tõenäoliselt huvi niivõrd lastele kui nende vanematele ja vanavanematele.

Sissepääs on TASUTA

 

Lisainfo :
Haapsalu saab üheks kolmest Teadlaste Öö keskusest Eestis
Hariduse Infotehnoloogia sihtasutus HITSA tuleb Teadlaste Ööl Haapsallu

Foto: Avati HITSA Nutiklass, kus saab tutvuda tuleviku klassiruumiga

Kristi Märk

Admin - post author

No other information about this author.