Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa JK saavutas jalgpalli karikavõistluste kolmandal etapil kolmanda koha

11 March 2016

Paliveres peeti Läänemaa jalgpalli karikavõistluste III etapp 2006-2008 sündinud poistele. Kuue võistkonnaga Palivere etapp oli kindlasti põnevam kui Haapsalu ja Lihula omad, kõik etapi 15 mängu olid huvitavad.

Ülipõnevat heitlust kinnitas mängupäeva lõpus ka turniiritabel. Neli esimest võistkonda mahtusid ühe punkti sisse. Kindlasti lisab sarjale vürtsi ja pinget ka asjaolu, et Palivere etapil jäid linnavõistkonnad esikolmikust välja.

Kolmanda etapi võitis kümne punktiga Palivere SK, treener Väino Munskind.
Teise koha saavutas samuti kümne punktiga pisematest pisem Vatla JK, treener Priit Tein.
Kolmanda koha vääriline oli üheksa punktiga Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi: Paul Lomp, Kenneth Lomp, Ats Kaasik, Timmo Kaasik, Karl Murumets, Stefan-Lauri Mölder, Raikko Kanter, treener Jaanus Getreu.
Neljas koht kuulus samuti üheksa punktiga Läänemaa JK I võistkonnale, treener Aavo Tomingas.
Viies ja kuues olid Läänemaa JK III ja Läänemaa JK II tublid pallurid, treener Triin Vellemäe.

Kolme etapi kokkuvõttes juhivad karikasarja 26 punktiga Läänemaa jalgpalliklubi I ja Palivere SK. Kolmas on Lõuna-Läänemaa JK 19 punktiga. Järgnevad väga tihedas reas Läänemaa JK II, kellel on 16, Läänemaa JK III, kellel on 15 ja Vatla JK, kellel on 14 punkti. Sealjuures on Vatla poistel üks etapp vähem peetud. Nemad enam puududa ei tohi, sest karikavõistluste lõpus läheb ainult halvim tulemus maha.

Karikavõistlused on Läänemaa treenerite korraldatud võistlussari, et pakkuda väikestele jalgpalluritele mängulusti ja mängukogemusi. Iga etapi korraldaja katab ise kõik kulud ja katab auhinnalaua. Lausa kolme võistkonnaga on esindatud Läänemaa JK. Lihula gümnaasiumi lastest koosneb turniiril osalev Lõuna-Läänemaa JK.

Hea mLõuna-Läänemaa JKeel on aga, et turniirist võtavad osa väikesed maakohad, nagu Vatla ja Palivere. Tõe huvides olgu lisatud, et kokkuleppeliselt esindavad laste vähesuse tõttu Paliveret paar aastat vanemad pallurid. Ikka selleks, et lapsed saaksid mängida. Eriti tuleb kiita aga Vatla JK treenerit Priit Teini, kelle võistkond koosneb sisuliselt alla 20 õpilasega Vatla algkooli lastest, see on märkimisväärne tahe ja suur töö.

Siiski on kahju, et osa Läänemaa piirkondi, kus võistkondade komplekteerimine on võimalik, toredast turniirist ilma jäävad.

Veel on jäänud neli etappi, järgmine, samuti Paliveres koolivaheajal, 23.märtsil kell 12.00. Finaaletapp toimub aga suurejoonelise lastekaitsepäeva jalgpallifestivalina 28. mail kell 11.00 Vatlas sealses mõisapargis.

Lisaks eelpool mainitule toimub homme, 12. märtsil kell 10.00 Lihula Gümnaasiumi spordihoones VIII Naistepäeva saalijalgpalliturniir naiskondadele.

Jaanus Getreu

Admin - post author

No other information about this author.