Loading... (0%)

Lihulas toimus täna Naistepäeva saalijalgpalliturniir

12 March 2016

Lihulas peeti täna juba kaheksas Lõuna-Läänemaa JK korraldatud Naistepäeva saalijalgpalliturniir. See turniir on alati toimunud naistepäeva paiku – sellega pöörab klubi tähelepanu naiste spordile ja austab võistlusega jalgpalliga tegelevaid õrnema soo esindajaid.

Läbi aegade on turniiril osalenud kõrge kvaliteediga naiskonnad. Lisaks oma klubi ja oma maakonna tublidele jalgpallinaistele on Lihulas eelmistel aastatel mänginud FC Kuressaare, Tallinna FC Flora, Tallinna Kalev, Tartu SK 10 jpt tugevad klubid.

Sellel turniiril on mänginud paljud nii Eesti noortekoondise jalgpallurid, kui ka mitmed täiskasvanute koondise mängijad. Lihulas toimuv Naistepäeva saaliturniir on omapärane veel ka selle poolest, et kõikidel kordadel on võitjaks tulnud erinevad võistkonnad.

Lõuna-Läänemaa JK tüdrukud alistasid kõik vastased

Kaheksas saaliturniir tõi aga võistluste võitjate nimistusse esimese kahekordse esikohaomaniku – 2016. aasta pingelise Naistepäeva saaliturniiri võitis Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tütarlaste U17 võistkond.

Selle aasta Läänemaa naiste meistrivõistluste hõbedane naiskond alistas kõik oma vastased, tehes ainsa viigi oma klubi teise tütarlaste võistkonna vastu. Võitjavõistkonnas mängisid Regle Kurnim, Inga-Garmen Küttman, Anna Luuk, Marian-Merit Ring, Brita Pikla, Johanna Lipp.

Tütarlastele järgnesid Lõuna-Läänemaa JK I naiskond, Lõuna-Läänemaa JK U15, Läänemaa Jalgpalliklubi ja Lõuna-Läänemaa JK II naiskond. Võistluste kõige resultatiivsemad mängijad olid Karis üksvärav ja Kristina Ivaskiva. Kokku skooris aga üldse 11 jalgpallurit.

Endised mängijad taas palliplatsil

Naistepäeva selleaastane saaliturniir oli korraldatud kindla eesmärgiga. Kokku kutsuda ka need mängijad, kes nüüd igapäevaselt enam ei treeni, kuid kes üheksa aasta tagasi Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis treenimist alustasid ja kes ka esimesel Naistepäevaturniiril osalesid.
See mõte suuresti ka õnnestus. Meeldiv oli näha sportimas ka mitmeid neid daame, kelle praeguseks esmaseks kohustuseks on kasvatada korralik ilmakodanik.
Oli tore ja meeldiv jalgpallipäev.

Jaanus Getreu

Fotod: Juhan Hepner, Elise Ojap, Brita Pikla

Admin - post author

No other information about this author.