Loading... (0%)

Lõuna-Läänemaa JK tüdrukud saavutasid Rapla Jalkafestil kolmanda koha

23 July 2015

Rapla noorte jalgpallisuve suursündmus sai täna avalöögi. Algas juba kuuendat korda toimuv Rapla Jalkafest. Käesoleval aastal võtab turniirist osa rekordilised 51 võistkonda, rohkem kui kolmekümnest noorteklubist. Osaleb ka kaks välisriiki, Läti ja Ukraina.

Läänemaa võistkondadest oLihula autasustamiselsalevad sellel aastal Raplas peetaval suurturniiril Lõuna-Läänema Jalgpalliklubi 2001 sündinud tüdrukud ja Läänemaa Jalgpalliklubi 2007 aastal sündinud poisid.

Lõuna-Läänemaa JK saavutas kolmanda koha

Neljapäeval algas Jalkafest 2001. a tütarlaste turniiriga. Meie Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi naiskond tegi väga hea etteaste ja saavutas ülipingelises võistluses kolmanda koha. Kõik esikolmikusse jõudnud võistkonnad, nii Lõuna-Läänemaa JK, Saku Sporting kui Raplamaa Jalgpallikool saavutasid võrdselt viis punkti. Ka omavaheliste mängude punktid olid võrdsed – kogu esikolmik oli omavahel viiki mänginud.

Järgmise etapina loeti turniiri juhendi järel aga üldist väravate vahet ja see reastas esikolmiku järgmiselt: Saku Sporting, Raplamaa JK, Lõuna-Läänemaa JK. Mainimist väärib, et lõunaläänlased juhtisid mõlemas kohtumises, Saku Sportingu vastu 2:1 ja Raplamaa JK vastu 1:0, kuid vastased suutsid mõlemas mängus viigistada, Saku Sporting lausa viimasel sekundil. Raplamaa JK Sinist võitsid noored lõunaläänlased aga 5:0.

Eesti noortekoondise mängijad

Raplas toimunud turniiril oli kohal suur hulk Eesti selle vanuse paremaid mängijaid, kes kuuluvad ka Eesti noorte U15 koondisse. Saku Sportingus tegi kaasa viis, Raplamaa JK võistkonnas kolm noortekoondislast. Ka Lõuna-Läänemaa JK oli oma ridu tugevdanud. Võistkonda aitasid sellel turniiril Emma Treiberg ja Karolina Perv, kes samuti kuuluvad Eesti noortekoondisse. Nende koduklubiks on Tallinna Kalev, kes on Lõuna-Läänemaa JK koostööpartneriks olnud juba mitu aastat.
Lõuna-Läänemaa JK mängis koosseisus: Marjana Kuldsaar, Karita Üksvärav, Emma Treiberg, Karolina Perv, Gertu Küttmann, Jana Kardin, Siret Põldäär, Trinity Õismets, Maria Reks. Treener Jaanus Getreu.

Väikelinna suurturniir

Väikelinn Rapla on jõudsalt tõstnud pead noorte jalgpalli alal. Eriti suured sammud tehti siis, kui loodi Raplamaa Jalgpallikool. Sinna kuuluvad kõik suuremad Raplamaa jalgpallikeskused – Rapla, Märjamaa, Kohila. Raplamaa JK juht Taavi Tüvist tõdeb, et iga aastaga on turniir võtnud suuremad mõõtmed: “Alustasime 2010 mõne osalejaga. Tänasel turniiril on osalejaid üle 50 võistkonna, enam kui 30-st klubist. Lisaks veel Läti ja Ukraina.” Lisaks toimub turniir väga hea murukattega Rapla Ühisgümnaasiumi jalgpalliväljakul. Tingimused on head ja võistkonnad samuti kõrge kvaliteediga.
Ka Läänemaa klubid on pea igal aastal Jalkafestist osa võtnud. Sellel aastal siis Lõuna-Läänemaa JK tüdrukud ja Läänemaa JK väikesed poisid.

Jaanus Getreu
Fotod: Terje Jäär

Admin - post author

No other information about this author.